Ustanak ugašen u Zagorici

U 14. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su Prvi srpski ustanak iz Orašca rezultatom 4:0. Lepo i prijatno vreme izmamilo je oko stotinu ljubitelja fudbala,a solidno pripremljen teren bio je dovoljan motiv igračima da uz dopadljivu igru postignu 4 gola. Dlanove domaćih navijača prvi je zagrejao Miloš Pavković u 3. minutu silovitim udarcem sa 20-ak metara. Istakao se golman gostiju Srđan Dimitrijević. Nadu domaćih da mogu do bodova na ovom meču podgrejao je Jovanović u 15.minutu.Ponovo je golman Dimitrijević bio na visini zadatka. U 24.minutu prva radost domaćih. Jovan Petrović je uputio centaršut sa desne strane,a Marko Jelesijević loptu glavom rutinski sproveo u mrežu. Do kraja poluvremena nije bilo značajnijih dešavanja, te se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku mnogo angažovanija igra gostiju. Međutim, šuteve Starčevića u 48. minutu,Joksimovića u 53. minutu i Minića u 66.minutu je bez mnogo muke zaustavljao iskusni čuvar mreže Zagoričana Mirko Jelesijević. Najlepša akcija viđena je u 69.minutu. Jovanović je asistirao Milanu Ivanović,a ovaj nesebično prosledio loptu do Miloša Pavković koji je udvostručio prednost Sloge. Nakon toga, gosti pokušavali dugim loptama na visokog Minića, ali su ti pokušaji bili lak plen odbrane domaćih kojom je odlično komandovao poslovično dobar Antonijević. U 71.minutu Jovanović je proigrao Milana Ivanović kome nije bilo teško da postigne treći gol za Slogu. Svoju dobru igru Mološ Pavković,danas kapiten Zagoričana, krunisao je u drugim golom u 89.minutu.Asistent je bio Milan Ivanović. Fudbaleri Sloge mogli su i do još ubedljivije pobede u 90. minutu,ali je Milan Ivanović sa 10-ak metara pogodio stativu. Kad se sve sabere potpuno zaslužena pobeda domaćina nad favorizovanim gostima koji nose naziv jednog od najznačajnijih događaja u istoriji Srba.

Sloga ( Zagorica ) - Prvi srpski ustanak ( Orašac ) 4:0