FAP odneo bodove sa Bubnja

Fudbaleri Šumadije 1903 neuspešno su započeli prolećni deo prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“, pošto su danas na svom terenu poraženi od pribojskog FAP-a sa 1:2 (1:1).

I pored brzog vođstva, pomalo neočekivano srpskoligaš sa Bubnja ostao je bez bodova. Gosti u znatno jačem sastavu u odnosu na jesenji deo, pokazali su da više žele pobedu i na kraju su je i ostvarili. Međutim, prvi su se radovali domaći navijači, koji su dobro popunili tribinu na Bubnju. U petom minutu Petar Đorđević je sa leve strane ubacio loptu u protivnički peterac, a na drugoj stativi lopta je zakačila beka Jovana Radovića i završila u mreži golmana Žarka Trifunovića.

Petar Đorđević (crni dres) postigao je vodeći pogodak za Šumadiju, koja je na kraju ipak ostala bez bodova

Ovaj pogodak kao da je još više razgoropadio gostujuće igrače, koji su se brzo oporavili od početnog šoka i krenuli još ofanzivnije ka golu domaćina. To im se isplatilo u 20. minutu, kada je pogrešila odbrana Šumadije 1903. Posle brze akcije preko leve strane, na ubačenu loptu utrčao je napadač FAP- a Nikola Milošević i u situaciji „jedan na jedan“ bio uspešniji od golmana Nemanje Nastića, koji se posle duže pauze zbog povrede pojavio na golu Šumadije 1903. Tako su gosti izjednačili, a u 38. minutu posle udarca Darka Bjelanovića iz prekida malo je nedostajalo i da preokrenu rezultat u svoju korist, ali se na odmor ipak otišlo sa 1:1.

U drugom poluvremenu fudbaleri FAP-a odigrali su borbenije i bolje, pa su u 65. minutu postigli i drugi pogodak na utakmici. Ponovo je pred golom Nastića najspretniji bio Milošević, koji nakon gužve u petercu Šumadije 1903 iz neposredne blizine loptu sproveo u mrežu i doveo goste u vođstvo.

U nastavku susreta fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja nastojali su svim snagama da dođu do izjednačenja, ali su u silnoj želji dosta grešili u završnici akcija, tako da je odbrana gostiju lako otklanjala opasnosti ispred golmana Trifunovića, koji je u 67. minutu posle slobodnog udarca Đorđevića i velike gužve pred golom sprečio izjednačenje.

Do poslednjeg trenutka utakmice fudbaleri Šumadije 1903 nisu se mirili sa porazom. Napadali su češće, ali bez uspeha. U poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena pred golom FAP-a našao se i golman domaćeg tima Nastić. Međutim, gosti su se grčevito branili i uspeli da sačuvaju stečenu prednost. Kada je sudija Ljubiša Borisavljević iz Ivanjice, na čije odluke su domaći igrači imali primedbe, označio kraj susreta, nastala je velika gužva koja se umalo nije pretvorila u veći incident.

Ovom pobedom FAP je pokazao da je spremniji ušao u prolećni deo prvenstva i borbu za opstanak, a Šumadiji 1903, koja je pre današnjeg susreta na Bubnju imala pet bodova prednosti u odnosu na Pribojce, još više otežao posao kada je u pitanju izlazak iz opasne zone. Pri tom, kragujevački srpskoligaš već u narednom kolu očekuje teško gostovanje ekipi Prova, koja je jesenas slavila na Bubnju, dok popularne „kamiondžije“ imaju lakši posao u duelu sa „fenjerašem“ Jedinstvo Putevima.

ŠUMADIJA 1903 – FAP 1:2 (1:1)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 200.
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica).
Pomoćnici: Slobodan Starčević (Gornji Milanovac), Nemanja Džajić- Jovanović (Ub).
Strelci: P. Đorđević u 5. minutu za Šumadiju 1903, a Milošević u 20. i 65. minutu za FAP.
Žuti kartoni: Vranić, Milosavljević, Trajković, Pavlović (Šumadija 1903), Đonović, Kostadinović, Plojović.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Baroš, Andrić, Vranić (od 73. Ćuković), Milosavljević, N. Đorđević (od 46. Knežević), Trajković, P. Đorđević, Aleksić, Pavlović.

FAP: Trifunović, Radović, Žilović, Minić, Đonović, Kostadinović, Milovanović (od 46. Ivanović), Plojović, Ranitović (od 65. Grbović), Milošević (od 84. Stanković).

Danas su odigrane još četiri utakmice 18. kola Srpske lige „Zapad“. Postignuti su sledeći rezultati: Loznica – Polet (Lj) 1:1, Tutin – Karađorđe (T) 2:0, Sloga (Po) – Provo 3:1 i Budućnost Krušik – Mladi radnik 0:1.

Sutra igraju Železničar (L) – Šumadija (A), Zlatibor (Č) – Smederevo, Jedinstvo Putevi – Jedinstvo (Ub) i Proleter (V) – Mokra gora.

Loznica 1 : 1 Polet
Železničar 0 : 0 Šumadija (A)
Tutin 2 : 0 Karađorđe
Zlatibor 3 : 2 Smederevo 1924
Jedinstvo Putevi 1 : 0 Jedinstvo (Ub)
Šumadija 1903 1 : 2 FAP
Sloga (P) 3 : 1 Provo
Budućnost Krušik 2014 0 : 1 Mladi radnik 1926