Streljaštvo: Zorana Arunović treća posle preciznog dela MK pištoljem

Četvrtog dana  Svetskog kupa u Sidneju, dame su počele nadmetanje MK pištoljem 30 plus 30 metaka. Posle prvog dela, 30 metaka precizno, Zorana Arunović je treća sa 292 kruga, Jasna Šekarić je 17. sa 288 a Bobana Veličković 18. sa istim rezultatom, a obe imaju šanse da poprave rezultat posle 30 metaka brzom paljbom i konkurišu za finale. Sva tri srpska predstavnika prošla su eliminacije MK pištoljem. Blistao je u drugoj kvalifikacionoj grupi Damir Mikec sa 567 krugova (95, 93, 94, 94, 94, 97) i zauzeo drugo mesto. U prvoj grupi Andrija Zlatić je bio dveti sa 550, a Dimitrije Grgić 20. sa 535 krugova.

Najbolji plasman od srpskih strelaca u gađanju vazdušnom puškom zabeležio je Stevan Pletikosić koji je vazdušnom puškom osvojio 22. mesto sa 593 kruga (po serijama 99, 99, 99, 99, 99, 98). Nemanja Mirosavljev je završio na 24. mestu sa 592 kruga (100, 100, 98, 97, 98, 99), dok je Dragan Marković 61. sa 584 kruga (98, 98, 99, 96, 96, 97). Pobedio je Italijan Nikolo Kampriani sa 699,3 (596) krugova zahvaljujući najboljoj finalnoj seriji od 103,3 kruga. Drugo mesto pripalo jer Pjeru Edmondu Pjaseckom iz Francuske sa 699,2 (597) krugova i donelo mu je i olimpisku vizu za London. Trećeplasirani Tao Vang (Kina) imao je 699 (596) krugova i bronzu i olimpijsku vizu osvojio je posle raspucavanja 11. dijabolom (10,1). Četvrto mesto, koje je takođe značilo plasman na olimpijski turnir 2012. pripalo je Are Hansenu (Norveška) koji je kao Kinez imao 699 (597) krugova ali je bio slabiji u raspucavanju (9,7). Čak desetorica strelaca imala su 595 krugova a mesta u finalu bilo je samo za četvoricu pa su raspucavali sa po pet dodatnih dijabola.

U gađanju MK puškom trostav 3 puta 20 metaka, Ivana Maksimović je osvojila 31. mesto sa 573 kruga ( ležeći 195, stojeći 188, klečeći 190) a Andrea Arsović 33. sa 572 kruga (195, 191, 186). Prva dva mesta pripala su Amerikankama. Slavila je  Džejmi Bejerle sa 685,3 (589) krugova, druga je bila Emi Sovaš sa 676,4 (586) krugova, dok je bronza pripala Siling Ji iz Kine sa 675,9 (581) krug. Finale je vredelo 581 krug. Olimpijske vize osvojile su petoplasirana Francuskinja Loren Brise i šestoplasirana Poljakinja Silvija Bogacka. Petog dana Svetskog kupa u nedelju 27. marta  seniorke će gađati MK pištoljem još 30 metaka brzom paljbom, potom sledi finale osam najboljih  za medalje i dve olimpijske vize. Seniori će gađati MK pištoljem kvalifikacije i potom finale u kome će se podeliti takođe dve olimpijske vize. U ponedeljak, 28. marta je poslednja disciplina, MK puška 60 metaka ležeći i u eliminacijama će startovati Mirosavljev , Pletikosić i Marković. Kvalifikacije i finale su u utorak 29. marta.