Dinamo iz Pančeva osvajač Kupa FS Vojvodine

Dugo čekano finale Kupa-a na teritoriji FS Vojvodine između FK „Dinamo 1945“ Pančevo i FK „Borac“ Šajkaš, nadmašilo je sva očekivanja u svakom pogledu, od same početne organizacije za odigravanje ove utakmice, preko posete i brojnih navijača sa obe strane, pa do finalnog meča. Sve je bilo na najvišem mogućem nivou, kako dolikuje ovom takmičenju i kako utakmica ovog tipa i zaslužuje.

Preko 1000 navijača je došlo iz Pančeva, organizovano sa 4 autobusa ali i u sopstvenoj režiji, FK „Dinamo 1945“ se neizmerno zahvaljuje svojim navijačima na bezrezevnoj podršci, onda kada je to bilo najpotrebnije. Takođe ,ekipa iz Šajkaša je imala impozantan broj navijača, ali bilo je i „neutralnih“ navijača kako iz Novog Sada tako i iz okolnih mesta.

Na stadionu FK „Vojvodine“ –„Karađorđe“  u Novom Sadu,14.06.2017. odigrana je utakmica finala Kup-a između  FK „Dinamo 1945“ iz Pančeva i FK „Borac“ iz Šajkaša.

Uslovni domaćin, ekipa iz Pančeva, osvojila je trofej Kup-a FS Vojvodine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, pošto je u regularnom delu  utakmice rezultat bio nerešen 1:1 (Strelci: Janjuš 45' – FK „Borac“; Teofanov 76'-FK „Dinamo 1945“) a krajnji rezultat, nakon penal serije 6:5 u korist ekipe iz Pančeva.

Strelci za FK „Dinamo 1945“ u penal seriji: Teofanov, Skokna, Nikolić, Todorić, Javor.

Strelci za FK „Borac“ Šajkaš u penal seriji: Jankov, Đurić, Knežević, Popin dok je neprecizan bio igrač Mijić.

Ekipa FK „Dinamo 1945“ je bila dominantniji tim većim delom utakmice, puno propuštenih šansi u prvom poluvremenu, nakon čega  je usledilo ono nepisano fudbalsko pravilo, da se svi ti promašaji kažnjavaju. Ekipa iz Šajkaša, iako je imala neuporedivo manje šansi  u prvom poluvremenu, povela je golom Janjuša u 45. minutu i otišla na odmor sa golom prednosti.

U drugom delu utakmice, ekipa FK „Dinamo 1945“ ušla je još agresivnije sa vidljivim napadačkim opredeljenjem, koji je bio još intezivniji nego u prvom poluvremenu. Opet su se ređali promašaj za promašajem, dok u 76. minutu Teofanov Saša nije postigao  prelep gol iz slobodnog udarca, koji je ujedno bio i izjednačujući pogodak.

Ovo je bio i krajnji rezultat u regularnom delu, nakon čega je usledila penal serija u kojoj je FK „Dinamo 1945“ bio preciznija ekipa i sasvim zasluženo u Pančevo ponela trofej namenjen prvaku Kup-a FS Vojvodine.

Ekipa trenera Dušana Đokića bila je izuzetno motivisana za ovu utakmicu ali i sjajno fudbalski pripremljena, nema sumnje da je trofej završio u pravim rukama.

FK „Dinamo 1945“: Tomić, Karanfilovski, Dašić (Javor), Vojnović, Todorić, Rakić, Nikolić, Skokna, Tošić (Stanojković), Arbutina (Vuković), Teofanov.

FK “Borac“: Magda, Stevančević, Gelić, Živanov, Knežević, Zečević (Đurić Z), Mijić, Ćirić  (Đurić M.), Jankov, Popin, Janjuš (Đorđević ).

Put do finalne utakmice ni malo nije bio lak za FK „Dinamo 1945“. Radi podsetnika, put do trofeja počeo je 12.10.2016. protiv ekipe FK „Radnički“ Kovin koju je ekipa Dinama dobila rezultatom 1:6, zatim FK „Partizan“ Gaj 16-0  (nije greška u rezultatu), FK „Radnički“ Baranda 0:5, FK „Vršac“ 2:1, OFK“Bečej 1918“ 0-1, FK „Bratstvo“ Prigrevica 2:1, FK „Borac“ Šajkaš 6:5 (1.1).

Izvršni Odbor FK „Dinamo 1945“ želi da izrazi ogromnu zahvalnost FSV i njenim čelnicima, koji su zaslužni što je utakmica finala Kupa FS Vojvodine bio pravi  „fudbalski praznik“ u pravom smislu te reči, FK“Vojvodina“ Novi Sad i njihovim čelnicima, na velikoj pomoći i učešću u besprekornoj organizaciji utakmice i FK „Borac“ iz Šajkaša na fer , korektnoj igri i ponašanju.

(Foto: FSV) FK "Dinamo 1945" - ceremonija dodele pehara pobedniku Kupa na teritoriji FS Vojvodine

Budućnost (SC) 6 : 0 Sloga
Dolina 6 : 3 Jedinstvo (BK)
Vojvodina 1928 4 : 5 Sloboda
Dinamo 1945 4 : 0 Radnički (S)
Jedinstvo (NB) 3 : 2 Polet (N)
Proleter (BK) 3 : 0 Vršac united
Kozara 4 : 2 Radnički (K)
ŽAK 3 : 0 Slavia