Radnički 1923 od naredne sezone ponovo u Prvoj ligi Srbije!

Pred rekordnom posetom ove sezone na „Čika Dači“ od 1 500 gledalaca i uz fantastičnu atmosferu koju su kreirali „Crveni đavoli“, fudbaleri Radničkog 1923 oprostili su se danas od srpskoligaškog ranga takmičenja. Od naredne sezone Kragujevac će ponovo imati prvoligaša, koji je ove sezone najavio da se vraća na veliku fudbalsku scenu, tamo gde i pripada.

U PRVU LIGU VRATILI SU SE: Fudbaleri Radničkog 1923 slave povratak u prvoligaško društvo

Od samog starta sve je odisalo svečarskom atmosferom. Okupili su se na „Čika Dači“ bivši asovi kluba, kao i klinci čije vreme tek dolazi, zatim verni navijači „Crveni đavoli“ koji su od starta nosili pesmom i navijanjem svoje ljubimce, ali i oni Kragujevčani koji su donedavno zaobilazili gradski stadion, što iz opravdanih, što iz samo njima znanih razloga. Došli su Kragujevčani da pozdrave igrače Radničkog 1923, koji su im priredili makar malo radosti u ovim turbulentnim vremenima i naterali ih da bar na trenutak budi deo jedne velike, srećne porodice.

Fudbaleri Radničkog pred početak utakmice sa FAP-om

Naravno, igrači Radničkog 1923 trebali su da odrade svoj deo posla na terenu i da savladaju ekipu FAP-a, što u takvoj atmosferi nije bilo nimalo lako. I zaista, „crveni“ su na samom početku susreta delovali prilično dezorijentisano, očigledno opijeni slavljeničkom atmosferom, ali i pritisnuti očekivanjima publike koja je došla da pozdravi budućeg prvoligaša. Gol Saše Markovića u 16. minutu skinuo je teret sa pleća izabranika trenera Slaviše Kovačevića, koji su u nastavku zaigrali znatno rasterećenije, a u pojedinim momentima i vrlo atraktivno, tek da nagrade vernu publiku za pruženu podršku tokom sezone.

Prva zanimljivija situacija u kaznenom prostoru gostiju zbila se u 6. minutu susreta. Lukić je pravovremeno proigrao Varjačića, usledio je centaršut ka Spaleviću, koji je iz teške situacije šutirao glavom, ali je lopta završila iznad okvira gola.

A onda je usledio ključni, 16. minut susreta. Krasić je izveo udarac iz ugla, a Marković iskoristio smušenu reakciju odbrane gostiju i ubacio loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na „Čika Dači“ – 1:0 za Radnički 1923.

U 24. minutu novi pokušaj Spalevića sa distance završio je preko gola, a četiri minuta kasnije Bojan Miljuš je mogao da kazni pogrešnu procenu štopera FAP-a Avramovića, ali je njegov udarac prohujao pored gola.

Još jedna izgledna prilika za domaće viđena je u 31. minutu. Krasić je maestralno proigrao Lukića, koji je gađao suprotan ugao gola Pribojaca, međutim, lopta je završila pored stative.

Tri minuta kasnije Varjačić je iz slobodnog udarca šutirao pravo u golmana gostiju Lučića, pa se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom domaćeg tima od 1:0.

Početak drugog dela igre obeležila je bakljada „Crvenih đavola“ na južnoj tribini, ali i atraktivna igra fudbalera Radničkog 1923, koji su u tim trenucima „pritisli“ goste, tako da je gol maltene „visio u vazduhu“.

„Crveni đavoli“ održali čas iz navijanja na današnjoj utakmici

Ređale su se šanse pred golom Pribojaca kao na traci. Najpre je u 52. minutu Krasić izvanrednim udarcem pogodio prečku, da bi samo dva minuta kasnije okvir gola ponovo spasao goste, nakon što je Spalević na centaršut Matejevića zahvatio loptu glavom i uzdrmao stativu.

Odmah potom Matejević i Varjačić su atraktivnim duplim pasom napravili višak po desnoj strani, usledio je centaršut Varjačića na drugu stativu gde se našao Miljuš, koji iz prve šutira, ali van okvira gola.

Igrao se 57. minut kada je Krasić centrirao sa leve strane, a Darko Spalević pokušao atraktivno, u padu da zahvati loptu, međutim, nije uspeo u svojoj nameri.

Rezervista Živanović, koji je u 31. minutu zamenio povređenog Nenadića, centrirao je u 69. minutu na drugu stativu ka Varjačiću, čiji je udarac izblokirao neko od fudbalera FAP-a i poslao loptu u korner. Usledio je udarac iz ugla nakon kojeg je Saša Marković bezuspešno pokušao glavom da ugrozi gol Pribojaca.

Kragujevčani ubojiti iz prekida ove sezone

Fudbaleri FAP-a nisu uputili maltene nijedan udarac u okvir gola kragujevačkog tima, mada su u 72. minutu iznenada došli u priliku da izjednače. Rezervista Vulević je izbio sam pred golmana Najdanovića, ali je štoper Kragujevčana Milan Ilić uspeo da ga u poslednjem trenutku stigne i skrene loptu u korner.

Do kraja utakmice vredi pomenuti još i pokušaj Krasića sa distance tik preko prečke, kao i odličan centaršut Živanovića u 89. minutu, koji u gol nije uspeo da pretvori Nikola Ivković, pošto je za korak zakasnio da loptu ubaci u mrežu.

RADNIČKI 1923 – FAP  1:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 1.500
Sudija: Miloš Petrović (Smederevska Palanka)
Pomoćnici: Milan Pašajlić (Raška), Mladen Krasić (Smederevska Palanka)
Strelac: Saša Marković u 16. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Varjačić (Radnički 1923), Grbović (FAP)

RADNIČKI 1923: Raičević (od 50. minuta Najdanović), Varjačić, Nenadić (od 31. minuta Živanović), Ilić, Marković, Krasić, Vidović, Lukić, Miljuš, Matejević, Spalević (od 77. minuta Ivković). Trener: Slaviša Kovačević.

FAP: Lučić, Grbović, B. Šalipur, Slatina, Avramović, V. Šalipur (od 86. minuta Lujić), Milošević, Ranitović, Plojović (od 42. minuta Vulević), Veljović (od 67. minuta N. Šalipur), Kovačević. Trener: Dalibor Kurćubić.

Navijači Radničkog 1923, popularni „Crveni đavoli“, sa nestrpljenjem su čekali poslednji sudijski zvižduk da ulete na teren i podele radost sa svojim ljubimcima.

Neposredno nakon završetka susreta usledio je i svečani trenutak dodele pehara namenjenog pobedniku Srpske lige „Zapad“ za sezonu 2016/2017, koji je od strane predsednika FSRZS Branka Stojakovića uručen kapitenu Radničkog 1923 Darku Spaleviću.

Fudbaleri Radničkog 1923 sa peharom

Tako je na najlepši mogući način okončana ova sezona u kojoj je tim sa „Čika Dače“ jasno pokazao ambiciju da se ponovo vrati tamo gde mu je i mesto – među srpsku fudbalsku elitu.

Polovina puta je već uspešno prevaljena. Preostaje da Radnički 1923 možda već naredne sezone preskoči još jednu stepenicu više i izbori plasman u Super ligu Srbije.

Naravno, za to će biti potrebno uložiti još mnogo rada i truda, ali o tome ne treba misliti u ovom trenutku. Sada je vreme za slavlje…