Prijateljska utakmica: Voždovac – Akademija Pandev 4:2

Fudbaleri Voždovca su po pobedili u drugom kontrolnom meču na pripremama u Antaliji. Voždovac od starta prezima inicijativu. U petom minutu Georgijević je imao lepu šansu, ali je za malo bio neprecizan. U 12. minutu, odličan udarac je izveo i Marković, ali je golman Istatov odlično intervenisao.

U 22. minutu gol za Voždovac! Napadi su urodili plodom. Odlična akcija celog tima je rezultirala golom. Golman Milošević je pokrenuo akciju, predao Gajiću koji prosleđuje Ćirkoviću. Ćirković je odigrao dupli pas sa Georgijevićem, te odličan pas u prostor za Markovića. Sjajan centaršut Markovića i još bolja intervencija Georgijevića, koji perfektnim udarcem glavom u padu matira golmana Istatova. Rasplamsala se igra i nakon greške Duronjića na sredini terena, igrači makedonskog tima su imali šansu, ali je prečka bila na strani Voždovca.

Voždovac je totalno dominantan i nakon šanse makedonske ekipe, a takva igra je dovela do nove promene rezultata. Gol za Voždovac u 44. minutu. Prvenac novajlije Markovića. Duronjić je lepo presekao jednu akciju na šesnaestercu Akademije Pandev, te uposlio reprezentativca Ćirkovića. Ćirković još bolje upošljava Srećkovića koji je je u prilici za šut, što i koristi, golman Istatov kratko odbija loptu, a celu akciju lepo prati Marković i sa pet metara rutinski šalje loptu u gol.

Kakav sjajan početak Voždovca u drugom poluvremenu.

Samo što je kenuo drugi deo i imamo prilike da vidimo nova radovanja Zmajeva.

Akciju koju je započeo Petrović u 54.minut, nastavio je Georgijević koji lepo asistira Ćirkoviću za još jednu rutinsku egzekuciju i lep pogodak državnog reprezentativca.

Samo minut kasnije Voždovac povećava prednost na 4:0. Srećković je fenomenalno uposlio Georgijevića za još jedan majstorski gol u mreži makedonske ekipe.

U 60. minutu šansa i za Akademiju Pandev. Oslobodili su se pritiska igrači makedonske ekipe. Priliku je imao Saško Pandev, rođeni brat Gorana Pandeva, ali Milošević je siguran na golu Zmajeva.

Ipak Akademija Pandev smanjuje rezultat u 75. minutu. Strelac je Doruev.

Od 75. minuta u igri su i Čarapić, koji je zamenio Miloševića i Damjanović koji je ušao umesto Petrovića. Voždovac je nastavio sa akcijama i bio dominantniji , te imao više loptu u svom posedu, ali igrači Akademije Pandev su čekali svoju novu šansu.

U 80. minutu gužva pred golom Voždovca, napadač makedonske ekipe je bio u duelu sa golmanom Čarapićem, a sudija je dosudio najstrožu kaznu. Rival dolazi do novog gola, a strelac je bio Nacevski i na taj način postavio konačan rezultat.

Naredni meč fudbaleri Voždovca igraju u 15 časova protiv ekipa Šahtjora iz Soligorska.

FK VOŽDOVAC – AKADEMIJA PANDEV 4:2 (2:0)

Strelci: Georgijević u 22. i 55. minutu, Marković u 44. minutu i Ćirković u 54 minutu za Voždovac, a Doruev u 75. i Nacevski u 80. minutu iz jedanaesterca za Akademiju Pandev.

FK Voždovac: MILOŠEVIĆ (ČARAPIĆ), ĆIRKOVIĆ, GAJIĆ, IVKOVIĆ, BLAGOJEVIĆ, PETROVIĆ (DAMJANOVIĆ), SREĆKOVIĆ, DURONjIĆ, MARKOVIĆ,  STUPAREVIĆ I GEORGIJEVIĆ.

Akademija Pandev: ISTATOV, MARKOV, ATANASKOSKI, DIMOV, VARELOVSKI, IVANOV, ATANASOV, PANDEV, STOILOV, TRAPANOVSKI, BALDOVALIEV. Na klupi su bili: NIKOLOV, MANEVSKI, MIŠOV, NACEVSKI, KOČOVSKI, TOMOVSKI, DESPOTOVSKI, BAGAŠOVSKI, JOVANOV, MILOVANOVIĆ O DORIEV.