Kriza u redovima KMF Bele crkve

U 10. kolu Prve regionalne lige, grupa jug KMF Bele crkve igrao je kod kuće nerešeno 3:3 sa KMF Zufo Bujanovac, poluvreme 2:1 za Kuršumličane. Strelci za Bele crkve bili su Cvetković, Milovanovič i Mijajlović. Iako su propustili bezbroj šansi Kuršumličani su osvojili bod golom Mijajlovića tri sekunde pre kraja utakmice. Sledi pauza u prvenstvu do kraja februara. Očigledno je da su Kuršumličani u rezultatskoj krizi jer su u poslednja tri kola doživeli dva poraza i jednom igrali nerešeno a dva puta su bili domaćini.

Predsednik i kapiten kluba Petar Dikić, koji danas nije igrao zbog dva žuta kartona, kaže da je pauza došla baš na vreme. - Imali smo večeras dobru igru i vođstvo na kraju prvom poluvremena. Igrali smo veoma dobro i svorili veliki broj prilika ali je golman gostiju blistao i bio igrač utakmica. kad jedan tim propusti mnogo šansi po nepisanom pravili sledi kazna. Tako se desilo i večeras gosti su poveli sa 3:2, ali smo uspeli skoro sa zviždukom sudije da izjednačimo. Pauza u prvenstvu će nam dobro doći da se pripremimo za prolećni deo sezone. Sada smo iskusniji za jednu polusezonu i očekujem da ćemo na proleće, posle dobrih priprema, ostvariti bolje rezultate-kaže Dikić.U prvom kolu prolećnog dela sezone Bele crkve igraju sa dolapom iz Prokuplja.

As 3 : 0 Rota
Zufo 6 : 3 Bele crkve
Dolap 0 : 7 Leskovac