Zona Morava: Pobeda - Takovo 3:0

Iako su nastupili bez nekoliko prvotimaca, zbog povreda i kartona, fudbaleri iz Beloševca nastavili su uspečnu seriju igara i rezultata. Posle poraza na startu prvenstva na Bubnju od Šumadije 1903  izabranici trenera Slaviše Kovačevića iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje  i u devetom kolu Zone “Morava” zabeležili su osmu uzastopnu pobedu. Savladali su veoma dobru ekipu Takova, koja je, pre toga uknjižila četiri uzastopne pobede i dospela do četvrte pozicije, iako se u prethodnoj sezoni borila za opstanak u ligi.

Milanovčani su u prvom delu susreta pokazali da zasluženo zauzimaju visoko mesto na tabeli. Uspešno su odolevali napadima Beloševčana i uspeli su da sačuvaju svoju mrežu. Najpovoljniju šansu za vođstvo domaćina propustio je Saša Ristić u 30. minutu kada je sa pet metara loptu poslao preko gola.

U drugom poluvremenu Beloševčani su nastavili ofanzivnom igrom. U 51. minutu  “devetka” gostiju  Nenad Bošković igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, pa je sudija Bandović opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Vladimir Bubanja, koji je prevario golmana Hadžića i loptu poslao na pravo mesto i tako otvorio seriju pogodaka.

Na 2:0 povisio je Saša Ristić i iskupio se za promašaj u prvom poluvremenu. Predriblovao je golmana i iskosa sa leve strane pogodio nebranjeni deo mreže. U 85. minutu  rezervista Ivica Piskulić, jedan od najstarijih igrača u ekipi Pobede Beloševac idealno je centrirao sa desne strane, a Nenad Rakić se samo “poklonio” i glavom loptu poslao u mrežu za 3:0.

U samom finišu utakmice  Miloš Mirković, takođe, igrač sa klupe, propustio je šansu da poveća vođstvo Beloševčana, jer je izgubio loptu u duelu sa golmanom gostiju Hadžićem, kada je pokušao da ga dribluje.

Trener  Pobede Beloševac Slaviša Kovačević zadovoljan je zalaganjem svojih igrača i rezultatom:
- Bila je ovo još za nas uspešna utakmica u seriji za prvo mesto. Pred ovaj susret imali mnogo problema oko sastava, zbog odsustva nekoliko prvotimaca   medju kojima su Matejić, Marković, Stojilović, Vitomir Bubanja, Radojičić… Međutim, imamo “jaku klupu”, i preko 20 igrača skoro istih kvaliteta, što je velika prednost. Oni su pokazali da zaslužuju da igraju u prvom sastavu i ja im čestitam na zalaganju i rezultatu. Ekipa Takova se predstavila kao jedna od najboljih ekipa sa kojima smo se sastali u ovih dosadašnjih devet kola i zaslužuju čestitke za fer I korektnu igru. Mi se okrćemo sledećoj utakmici. To je derbi sa vodećom Mokrom gorom  na njenom terenu. Nadam sepovoljnom rezultatu, optimista je trener Kovačević.

Posle  ove pobede Beloševčani su preuzeli vodeću poziciju na tabeli  sa dva boda prednosti u odnosu na Mokru goru. Koliko će ostati na tom mestu zavisi od ishoda današnje utakmice na Bubnju izmedju Šumadije 1903 i Mokre gore.

POBEDA  BELOŠEVAC  - TAKOVO  (GM) 3:0 (0:0)

KRAGUJEVAC  –  Igralište: Kraj pruge. Sudija: Nemanja Bandović (Kragujevac). Strelci: Vladimir Bubanja  u 51, Ristić u 69. i Rakić u 85. minutu. Žuti kartoni: Đurović,  Trišić, Bošković (Takovo).

POBEDA  BELOŠEVAC:  Đorđević, Pejčinović, Vasović, Lukić, Tomović, Sretković, Vladimir Bubanja, Vukomanović (Mirković),  Ristić ( Stanković), Rakić, Stamenković (Piskulić).

TAKOVO: Hadžić, Nikolić,  Vučićević, Kerkez, Milovanović, Pešović, Trišić,  Vujović (Andrejević), Bošković, Đurović, Spasojević.

Igrač utakmice: Vladimir Bubanja (Pobeda Beloševac).