Za Tamiš ni mosta ni broda

Najneugodniji gost u Kraljevu od kada se pojavio na elitnoj sceni Srbije, Tamiš iz Pančeva u meč sa Slogom je ušao sa odličnom tradicijom. Puleni Bojana Jovičića tri godine nisu izgubili utakmicu od Kraljevčana, odlično su počeli i ovaj duel vođstvom od 6-0, nešto kasnije i 18-9. Sloga sa mnogo problema u igri, pogotovo u organizaciji napada, serija izgubljenih lopti i agresivna odbrana gostiju omogućila je Pančevcima brze kontranapade i lake poene. Nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 16-25.

Nastavili su košarkaši Tamiša svoj "blickrig", odlična odbrana i trojke Miloševića i Mirkovića doneli su im dvocifrenu prednost 16-33 i već tada je bilo jasno da će Sloga teško uspeti sve da nadoknadi i stigne do nove domaće pobede. Tamiš je u 17. minutu stigao do kapitalnih 25-46, ništa nije funkcionisalo u igri domaćih. Do kraja poluvremena, u kome je Sloga primila 51 poen, puleni Boška Đokića su uspeli da malo ublaže vođstvo razigranih Pančevaca 39-51.

rešena je bila Sloga da ostavi srce na terenu i napravi čudesni preokret u trećoj četvrtini, ali "beli" su preko razigranog Matovića stigli do 51-61 u 25. minutu. Od,ah je Tamiš uzvratio serijom trojki i održao 12 poena prednosti na kraju ove deonioce - 61-73.

U poslednjih 10 minuta svi napori domaćina da stigne rivala nisu urodili plodom. Tamiš se predstavio kao vrlo ozbiljan, kvalitetan tim, koji je u ovoj utakmici u svakom trenutku znao šta hoće. Uspeo je mladi Vuksanović u 37. minutu da konačno razliku spusti na jednocifrenu 73-82. Ipak, kapiten gostiju Simić je nepogrešivo šutirao van linije 6,75 i time stavio tačku na pobedu svog tima. Sloga je doživela prvi poraz u Kraljevu ove sezone.

SLOGA - TAMIŠ 79 - 91 (16-25, 23-26, 22-22, 18-18)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 500 Sudije: Jevtović, Ninković i Prpa (svi iz Beograda)

SLOGA: Stamenić 3, Vorkapić 16 (5 as), Matović 25 (9 sk, 5 il, 5as), Vuksanović 15, Dumić 3, Simeunović 6, Bojanić, Pavlović 11, Ilić, Peruničić, Gavrilović, Jončić,

TAMIŠ: Đorđević , Veličković 13 (5 as), Ilkić 2, Trajković, Kanjevac, Kesar 8 (8sk), Vitković 2, Simić 18, Mirković 9, Savić, Milošević 17, Vuletić 22 (5sk).

Borac 81 : 66 Mladost Admiral
Spartak 78 : 62 Konstantin
OKK Beograd 81 : 89 Dynamic BG
Napredak Rubin 72 : 63 Dunav
Sloga 79 : 91 Tamiš
Smederevo 1953 89 : 99 Vršac