Posle dva poraza trsteničani obradovali svoje navijače

U zanimljivoj utakmici 13. kola Srpske lige Istok, na stadionu kraj Morave fudbaleri Trstenika PPT uspeli su posle dva uzastopna poraza da obraduju svoje navijače, pobedom nad ekipom Radničkog iz Svilajnca rezultatom 3:2 poluvreme 2:1 za trsteničane. Susret je posmatralo 200 gledalaca, a vodio ga je arbitar Bratislav Jović iz Niša.

Utakmica u Trsteniku

Domaći su od početka krenuli da postignu pogodak i to im je uspelo već u 9. minutu,kada je Marko Radivojević iz slobodnog udarca sa 35 metara pogodio mrežu golmana Bjelice. U 11. minutu domaći pogodkom Mitra Radivojevića povećavaju vođstvo na 2:0. U 38. minutu start Kneževića u svom šesnaestercu sudija Jović je okarakterisao najstrožijom kaznom, pa je Đorđević sa bele tačke smanjio rezultat na 2:1 koji je bio i rezultat poluvremena.

U nastavku susreta smušenost odbrane trsteničana pa su gosti to kaznili izjednačujućim pogodkom u 51. minutu strelac je bio Nedeljković. Trener trsteničana Gašić u igru ubacuje Srejića koji je posle centaršuta Perčevića u 86 .minutu pogodio mrežu gostiju i tako postavio konačan rezultat ovog zanimljivog susreta u Trsteniku. Posle ove pobede trsteničani se nalaze na 5. mestu tabele sa 22 osvojena boda, u idućem 14. kolu gostuju kod ekipe Tabane 1970.

Vlasina 0 : 0 Moravac Orion
Sloga (D) 2 : 0 Pukovac
Timok 2 : 0 Tabane 1970
Trstenik PPT 3 : 2 Radnički (S)
Car Konstantin 1 : 6 Jedinstvo (P)
Radan 1 : 1 Temnić 1924
OFK Sinđelić 0 : 0 Dunav
Ozren 0 : 1 Jedinstvo (B)