Podvig u Pančevu, Dunav poplavio Tamiš

Da pobeda u prvom kolu protiv Vršca nije bila slučajna, pokazali su košarkaši Dunava u subotu u Pančevu. U 2.kolu Košarkaške lige Srbije, Dunav je slavio na gostovanju protiv ekipe Tamiša, rezultatom 59:68 (12:15, 13:20, 22:16, 12:17). Tamiš je dve godine za redom bio učesnik Super lige. U prvom kolu Pančevci su savladali Mladost iz Zemuna ali je u subotu u hali „Strelište“, tim Dunava bio bolji rival. Od rezultata 10:10 (8.minut utakmice) košarkaši Dunava preuzimaju inicijativu i do kraja utakmice bili su u konstantnom vođstvu. Poluvreme je završeno sa, za većinu domaćih navijača iznenađujućih, plus deset za Dunav (25:35).

U drugom poluvremenu, domaći su odigrali mnogo bolje, posebno u napadu. Prednost Dunava je smanjena, tako da su se domaći u potpunosti vratili u utakmicu pred poslednju četvrtinu. Ipak, iako na gostujućem terenu, nošeni izvanrednom podrškom mnogobrojnih navijača, igrači Dunava serijom 9-1 u poslednim minutima, prelomili su utakmicu u svoju korist. Kompletna ekipa Dunava je odigrala odlično, izuzetno borbeno, posebno u odbrani, a po parametrima izdvojili su se Zorčić (14p, 9sk, 6bl) i Vuković (16p, 2sk).

Košarkaški klub Dunav zahvaljuje se svim navijačima i prijateljima kluba koji su u subotu bili u Pančevu, a posebno Fudbalskom klubu Dunav, čiji su članovi po povratku sa utakmice u Vršcu pružili odličnu podršku našim košarkašima u drugom poluvremenu. U naredna dva kola Dunav je domaćin, a naredne subote od 20h u goste stiže izuzetno jaka ekipa Mladosti iz Zemuna.

Mladost Admiral 88 : 73 Napredak Rubin
Sloga 121 : 120 OKK Beograd
Smederevo 1953 64 : 97 Spartak
Beovuk 72 73 : 82 Borac
Metalac 101 : 68 Konstantin
Vršac 88 : 80 Dynamic BG
Tamiš 59 : 68 Dunav