Domaći promašivali, a gosti taktikom odneli sva tri boda

Pred 200 gledalaca na stadionu kraj Zapadne Morave podmlađena ekipa Trstenika PPT nije uspela pored brojnih šansi da savlada niški Car Konstantin, gosti su pokazali slabu igru ali su ipak na kraju rezultatom 3:1 pobedili i odneli tri boda iz Trstenika. Susret je vodio Milan Rašić iz Zaječara, jedini pogodak za Trstenik PPT postigao je Nenad Vasić u 59. minutu a za goste pogodke su postigli Ivanović u 45. i 73. minutu i Branković u 93. minutu posle produžetka igre.Žute kartone du dobili domaći igrači Smiljković i strelac jedinog pogodka Nenad Vasić. Igrač utakmice je golman Miloš Perić iz ekipe Car Konstantin koji je briljirao na svom golu, odbranivši nekoliko udaraca trsteničana. Gosti su i ovoga puta bili neugodni rivali ali su taktički došli do pobede,na dodavanje lopte Marka Listeša Milutin Ivanović je pobegao odbrambenim igračima Trstenika PPT i postigao vodeći pogodak za svoj tim. Trsteničani su se ispromašivali i u drugom delu susreta,međutim iskusni kapiten Nenad Vasić uspeo je da poravna rezultat uz asistenciju Simovića. Svi su posle ovog pogodka očekivali da će trsteničani uspeti da posle nadmoćnosti postići još koji pogodak ali nije im uspelo. Posle novih promašaja usledila je nova kazna ponovo su dobro odigrali pas Listeš i Ivanović koji je postigao svoj drugi i vodeći pogodak za svoj tim. Konačan rezultat 3:1 za Nišlije posle produžetka utakmice postavio je Marko Branković.

Malobrojni gledaoci na stadionu u Trsteniku otišli su kućama nezadovoljni jer su očekivali bolji rezultat i pobedu u ovom susretu, s obzirom da je ova podmlađena ekipa posle problema uspela da se konsoliduje i da napravi dobre rezultate u prva četiri kola u Srpskoj ligi Istok. Posle ovog potaza trsteničani su i dalje na 4. mestu tabele, naredno kolo gostuju kod ekipe Radan a Car Konstantin će takođe gostovati kod Moravac Oriona.