03.06.2007 A. Daišević

Sloga- Radnički 3:1
Još jedna vrlo kvalitetna fudblaska predstava na Gradskom stadionu. U predivnom ambijentu lepo popunjenih tribina, u prisustvu navijača grupa iz dva grada, posle dugu vremena igrali su Sloga i Radnički i podsetili na neka prošla i mnogo lepa vremena. Ovoga puta Sloga je pokazal da ima daleko bolji tim, da odlično igra i da njena pozicija na tabeli nije slučajna. U prvih 15 minuta Radnički je istrpeo „teror“ u svom šesnaestercu, sevalo je sa svih strana, ali Gojković, Otašević i Grkajac nisu bili precizni. Ipak, u 11.minutu posle odličnog dodavanja Todorovića mladi golgeter Sloge Igor Grkajac beži odbrani Radničkog i posle pravog karambola u petercu lopta završava u mreži nesigurnog Veljovića. U nastavku prvog poluvremena Radnički se oslobodio pritiska i stvorio dve odlične šanse, ali je neuhvatljivi Stepanović oba puta šutirao pored gola. U drugom poluvremenu, opet na samom početku, lucidni Aleksandar Drašković krade jednu loptu gostima i nosi je preko celog igrališta istrpevši dvojicu igrača Radničkog na leđima. Njegov tačan pas Otašević sa pet metara realizuje za vođstvo „belih“ od 2:0. Samo šest minuta kasnije zbog opravdano dobijenog drugog žutog kartona Ivanovića Sloga ostaje sa igračem manje,a Radnički ulaskom Radičevića preuzima inicijativu. Upravo je ovaj napadač „crvenih“ imao dve zicer prilike ali je jednom pogodio spoljni deo mreže,a drugi put je Božović sjajno intervenisao. Kazna je usledila u 83.minutu kada rezervista Sloge Filipović beži odbrambenim igračima Radničkog i rutniski sa desetak metara matira Veljovića za 3:0. Tačku na ovaj meč stavio je evro golom mladi Lazarević koji je sa 16 metara „ubio pauka“ u gornjem desnom uglu Božovićevog gola.

Sloga (P) 0 : 2 Sloboda (Č)
Budućnost 4 : 0 INON
Metalac (GM) 0 : 0 Sloga (K)
Mladi Radnik 2 : 1 Sloboda (U)
Morava 3 : 1 Takovo
Radnički 2 : 1 Loznica
Metalac (K) 1 : 0 Vujić Voda
Jedinstvo 2 : 3 Rudar