Sokobanjci odolevali čitavih 70 minuta, na kraju, ipak, zaslužena pobeda Radničkog!

Interesantan mečI Imao je sve atribute kvalitetne  fudbalske igre. Dva dobra tima, od kojih je jedan pokazao izuzetno borbenost, ogromnu želju da se u Pirotu predstavi u što boljem svetlu, ali je branerći se , umeo da u kontrama zapreti i stavi na muke odbranu domaćina. I onaj drugi,domaći,  koji je u susret ušao kao favorit i kandidat za prvo mesto, ali je morao 71 minut da lomi otpor žilavih Sokobanjaca, koji su osim toga, pokazali da u svojim redovima imaju nekoliko veoma kvalitetnig igrača. Ozren je potvrdio sve ono što smo pisali ovih dana Da u Pirot  stiže  dobar rival iz dobro organizovanog Kluba u kojem se sve zna. Dakle, Djordje i Marko Bajić, potpomognuti iskustvom oca Saše Bajića, najboljeg sokobanjskog fudbalera u istoriji, uspeli su da uz podršku ostalih ljudi iz Kluba i Opštine, naprave i dobru atmosferu, ali i uslove za dalje. Ozren  jeste došao u Pirot  da ,,gine,, i igra,  jer je  Ozren tim koji u svaki meč, bez obzira ko je ,,preko puta,, želi da odigra kristalno jasno do kraja!

Domaći su bili superiorniji, stvarali prilike, ali su se svi pokušaju odbijali  o brojnu odbranu u zeleno belom, ili je odlični golman zaustavljao udarce Piroćanaca. Posebno se trudio pirotski ,,mister gol,, Stefan Stojanović, ali ga lopta nije htela . Umesto njega  odigrali su na visokom nivou Nemanja Petrov i Denis Ristov , borio se do poslednje kapi veteran Marko Mančić, a mladi Darko Vasić, sa nekoliko izuzetnih poteza, jednom je spasio siguran gol, zajedno sa Milošem Nikolićem zaustavljao je  opasnog i  izuizetno brzog Mladenovića. Bulajić je još jednom pokazao da je izuzetno nadaren mladi golman, reagovao je u nekoliko navrata izuzetno. Ostale ne pominjemo, ali su po ovom suncu i kiši dali maksimum da Radnički savlada zeleno belu borbenu četu iz poznate srpske banje.

Pirgosima svaka čast na bodrenju svih 90 minuta i kada je padala kiša , ali i kada su nestali oblaci nad pirotom. Vratili su se puni energije, kao što su i brojni ljubitelji fudbnala, jer je na Stadionu kraj Nišave bilo skoro hiljadu ljudi!!!

Da dodamo Radnički  je  ovu značajnu utakmicu igrao  bez trojice standardnih prvotimaca  Filipa Tolića, Stefana Markovića i Bože Mančića.

Evo kako se igralo!

3.minut Ristov sa  20 metara kraj gola.
5.minut Milić posle kornera šutira sa 18 metara lopta pogadja nekoga u šesnaestercu.
8.minut  kakva prilika ,Stefan Stojanović beži ka golu,šutira sa 16 metara lopta pogadja centarhalfa,lobuje golmana ali  završava koji santimetar kraj desne stative.
10.minut stalni napadi domaćih,gosti još nisu čestito prešli centar.

16.minut prva kontra gostiju,bezi Mladenović, na deset metara od gola. Darko Vasić klizećim startom,ćisto,izbacuje loptu iz nogu gostujućeg igrača i spasava  siguran gol!!!!
22.minut posle nekoliko napada ponovo Stojanović i Ristov u šansi. Ristov sa 8 metara iskosa šutira u prvi ugao,golman odbija ponovo do Ristova ovaj glavom vraća Stojanoviću koji sutira golman je okrznuo loptu koja se odbila od precke.Kakva sansa!!!

35.minut prava fudbalska atmosfera. Ponovo skoro 1000 gledalaca. Radnički stalno u napadu. Milić je imao nekoliko pokusaja. Osam kornera. Korektna igra,dobro sudjenje. Nedostaju golovi.
Kiša počinje. Skoro se napunila pšokrivena  zapadna tribina.
36.minut najistaknutija figura gostujuci golman. Odbranio je nekoliko ,,teških,,udaraca.
38.minut igra na jedan gol. Kombinacija Petrova i Ristova lopta bezi Ristovu u gol aut. Gosti u zadnjoj liniji brane se sa šest igraca.

40.minut Stefan Stojanovic sa 16 metara preko glave efektno ,ali i preko gola.

45.minut kraj prvog dela. Stalni napadi domaćih, ali nema gola. Gosti se grčevito brane, domaci uporno pokusavaju kroz sredinu gde ima najviše igrača u zelenim dresovima.
Sudija Milan Krstic objektivan bez ijedne greske..

47.minut korner za goste Mijailović šutira glavom kraj gola.
50.minut Stefan Stojanović posle centaršuta Davidovića glavom šutira iznad prečke.
52.minut Ristov sa 20 metara slobodan udarac kraj gola.
54.minut Stojanović oduzima u petercu loptu beku  koji pada bez faula, prva greska sudije koji svira prekrsaj.
55.minut M.Mančić sa 5 metara iskosa šutira  u golmana. Prava opsada gola!!!

71..minut M.Mančic sutira,  odbija se desno do  Nece Petrova koji iskosa sa 10 metara ,,zakucava,, u suprotni ugao!!!
71.minut Goool Neca Petrov 1:0
73.minut
 Bulajic krajnjim naporom salje loptu u korner.
75.minut ponovo Petrov prodor po desnoj strani, povratna za Ristova koji sa 6 metara pogadja mrezu.
75.minut Goool Denis Ristov 2:0
77.minut
 kontra gostiju Mladenović petom vraća do Petrovića brzi je Vasić i osvaja loptu.

76.minut  Igra na jedan gol. Gosti povremeno prete. Akcije po njihovoj levoj strani u nekoliko navrata zsustavio je mladi Darko Vasić i dobio aplauze na otvorenoj sceni.  Fudbaleri Ozrena pokazali su da su u kontranapadima veoma opasni!!!
82.minut  Miloš Spasić povratna do Denisa  Ristova koji sa pet metara ne greši!!!
82.minut Goool Denis Ristov 3:0

85.minut izmena umesto Vlajkovića usao je N.Mančić, nesto ranije Davidovića  zamenio je  Pešić.
89. M inut igra se mirno. Ceka se kraj. Kiša i sunce se smenjuju. Kao i igra radničkog. . Prolece. Pirgosi i dalje pevaju. Bas su  pokisli.
90.minut  I kraj.

Ostalo je da čestitamo akterima na fer i sportskom ponašanju, sudijama na poštenoj raboti, a gledaocima što iz meča u meč dolaze u sve većem broju.

Radnički , odnosno Pirot,  pokazuju  sve vrednosti grada i Kluba koji zaslužuje Prvu ligu!!!