Nepobedivost koja traje

Borbena, uzbudljiva, dinamična i neizvesna utakmica viđena je danas u Zagorici. U 17.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola Sloga-Kopljari 1:1. Nakon početnih ispitivanja snaga, prvu priliku imali su domaći. M.Jelesijević uposlio je Č.Petrovića, a ovaj sa 10-12 metara šutirao pored gola. Domaći su mogli do vođstva i u 18.minutu, kada je V.Petrović izveo korener, a Dimitrijević glavom sa 7-8 metara šutirao preko gola. Najbolju priliku u prvom delu igre imao je M.Jelesijević, ali je (posle solo prodora) 10-ak metara iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu gosti su postigli dva pogotka, a domaći nisu iskoristili jedanaesterac . Fudbaleri Sloge su došli u vođsto u 58.minutu. M.Jelesijević je izveo slobodan udarac 17-18 metara iskosa sa leve strane, D.Đurković (u želji da izbaci loptu) glavom savladao svog čuvara mreže Radivojevića. Domaći su mogli da dupliraju prednost u 68.minutu .Bulat je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, pedantni sudija Nikolić dosudio najstrožu kaznu, a udarac M.Jelesijevića odbranio Radivojević. Od tog trenutka gostujući fudbaleri su zaigrali dosta angažovanije i stvorili dve vrlo dobre prilike. Najpre je Gajić  u 71.minutu šutirao sa 7-8 metara, golman domaćih Jelesijević refkeksnom intervencijom sačuvao svoj gol i  u 74.minutu, kada je B.Đurković silovito šutirao sa preko 20 metara,a Jelesijević  ponovo dobro reagovao. Ofanzivna igra gostima se isplatila u 75.minutu. A.Bulat je (posle gužve u šesnaestercu domaćih i nekoliko pokušaja da otklone opasnost) sa 10 metara doneo izjednačenje.

Kad se sve sabere, čini se da je podela bodova najpravedniji ishod meča. Tako su gosti drugu sezonu zaredom ostali neporaženi u Zagorici. S druge strane, domaći su produžili niz nepobedivosti u ovoj sezoni. Na prethodnih jedanaest mečeva ostvarili su 9 pobeda i dva nerešena ishoda.

Sloga (Zagorica) - Kopljari 1:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 90. Delegat:Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija:Zoran Nikolić (Ovsište), pomoćnici:Danijel Nešić (Šume) i Stefan Jovanović (Šume). Strelci:Darko Đurković  autogol u 58 minutu za Slogu, Aleksandar Bulat u 75.minutu za Kopljare. Žuti kartoni:Aleksandar Bulat (Kopljare).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Gušić, Jovanović (od 78. Lekić), J.Petrović (od 83.Jakovljević), Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Kopljari: Radivojević, B.Đurković, Matijević, Nedić, D.Đurković, A.Bulat, G.Đurković, Savić (od 34. Ležajić), Gajić, Maksimović, M.Bulat.

Budućnost 1 : 1 Jasenica
Sloga 1 : 1 Kopljari
Partizan 2 : 2 Mladi rudar
B 2000 2 : 5 Proleter
Žabare 3 : 2 Šumadinac (S)
Ranilović 6 : 0 Misača