Posle četiri poraza pobeda kod kuće

U derbiju 15 kola Prve lige Zapad rukometaši trsteničke Prve petoletke uspeli su posle četiri uzastopna poraza,da savladaju tradicionalno neugodnu ekipu Lokomotive iz Lapova minimalnim rezultatom 21:20.Posle brze igre u napadu gosti su uspeli da postignu nekoliko pogodaka, pa su do 26 minuta vodili sa 12:8. U finišu prvog dela susreta trsteničani su se prenuli ali se ipak prvo poluvreme završilo  vođstvom Lokomotive sa 12:11. U drugom poluvremenu je prikazana znatno bolja i efikasnija igra,naročito gostiju koji su iskoristli u jednom delu susreta ležernost domaćina i posle izjednačene igre došli u vođstvo od 18:17 u 52 minutu.Međutim trsteničani su zaigrali ozboljnije i povezanije i u finišu utakmice postigli četiri a gostidva pogodka i tako osvojili važne bodove.Trener domaćih Branislav Vukelić čestitao je igračima na požrtvovanju i na upornosti.Najbolji kod trsteničana bili su Vladan Matić koji je postigao 7 i Miroslav Miljković 4 pogodka dok je golman Simić odbranio 17 udaraca protivničkih igrača. Kod gostiju Nebojša Stošić postigao je 5 a Aleksandar Milenković 4 pogodka dok je njihov golman Bogićević odbranio 12 šuteva trsteničana.Ovom pobedom Prva petoletka zauzima  petu poziciju na tabeli sa 15 bodova. Krajem ovog vikenda godtuju kod poslednjeplasirane ekipe na tabeli bez bodova Omladinca u Gornjem Milanovcu.