31.05.2010 Marija Kostić

Niška zona: Topličanin - BSK 1:2

U prvom poluvremenu domaći fudbaleri su bili mnogo bolji, stalno su napadali, šanse su imali Vasiljević, Jovanović, Mladenović, Momčilović, ali gola nije bilo.U poslednjem minutu prvog poluvremena Vasiljević je oboren na 17 metara od gola, dosuđen je slobodan udarac, isti igrač šutira, golman Stojanović interveniše ali je lopta već prešla gol liniju.
A onda veoma čudno drugo poluvreme u kome se sve preokrenulo.Gosti su sve vreme napadali i sve vreme je visio gol u vazduhu, dok su se domaći povukli, iako im trenutni rezultat nije garantovao pobedu, a poraz bi ih ponovo doveo u nezavidnu situaciju. U 65.minutu dobra šansa za BSK, greška golmana Gligovića, ali loptu, koja je išla u gol, stiže i izbacuje Dragojević. Zatim šansa za Topličanin, Kostić je prošao po desnoj strani, centrirao a Mladenović glavom loptu šalje u ruke golmanu Stojanoviću.U 67.minutu ponovo prilika za goste.A onda i dolazi do izjednačenja rezultata, auto-gol Dargojevića.Gosti su znali da im bod ne znači ništa u borbi za opstanak, pa su nastavili da napadaju, dok su fudbaleri Topličanina šutirali nerezonski, napadi su bili nepovezani, kao da to nije ekipa iz prvog poluvremena, i zato su bili kažnjeni. U 89.minutu Marko Stojanović postiže prelep pogodak, šut sa 20 metara, lopta je završila u gornji levi golmanov ugao. Posle poslednjeg zvižduka igrači BSK-a su počeli da se raduju, dok su domaći fudbaleri napustili teren pognutih glava, kao i Prokupački navijači kojima nikako nije bilo jasno šta se zapravo desilo na ovom meču.

Prokuplje-Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 300. Sudija: Grujić (Niš). Strelci: 1:0 Vasiljević u 45.1:1 auto-gol Dragojević u 75,1:2 Stojanović u 89.minutu. Žuti kartoni: Vasiljević, Stanković, Rajković, Ivković (Topličanin).

Topličanin: Gligović, Petrović, Mitrović, Stanković (Ivković), M.Krstić, Dragojević, Mladenović, Rajković, Vasiljević, Jovanović, Momčilović (Kostić).
BSK: Milan Stojanović, A.Stanković, N.Stanković (Stojković), Trajković, D.Ćuković, Tasić, Marko Stojanović, S.Ćuković, Jovanović, Zafirović (Dimić), Stoilković (Mladenović).