23.05.2010 A. Daišević

Prva liga Srbije: Sloga – Radnički (S) 2:1

Sloga se istom merom revanširala Radničkom za jesenji poraz u Somboru i sa ova tri boda značajno popravila šanse u borbi za opstanak u Prvoj oligi Srbije. Kiša koja već više od 30 sati neprekidno pada u Kraljevu natopila je teren Gradskog stadiona koji je više odgovarao za vaterpolo meč nego fudbalsku utakmicu. U takvim okolnostima niko nije očekivao lepršav susret, ali je borbanost, zalaganje i fer plej oba tima bio za najvišu ocenu. U prvih 45 minuta Sloga je bila izrazito bolji tim, ali je nadomoćnost krunisala u 38. minutu. Slobodan udarac je izveo Rađenović, a u petercu gostiju skamenjenog Žakulu iznenadio je štoper belih Pavlović za vođstvo Sloge od 1:0.

U drugom poluvremenu mnogo više uzbuđenja. U 53. minutu Nikačević je imao prvu od nekoliko prilika na ovom meču, centrirao je Mijailović, ali loopta odlazi u spoljni deo mreže. Odmah uzvraćaju gosti preko Dubajića tik pored gola,a u narednom napadu Stojković strahovito šutira, a Urošević još bolje brani. U 57.minutu Nikačević je pokušao lob udracem da iznenadi Žakulu, ali za malo neprecizno uz uzdahe gledalaca. I onda 67.minutuj zicer šansa za Nikačevića. Izašao je sam ispred gola gostiju iskosa sa desne strane, imao slobodne  igrača na drugoj stativi, ali je želeo sam da reši sve i vratar Radničkog mu hvata živu loptu. Kazna je stigla deset minuta kasnije. Naizgled bezopasan napad Somboraca, lopta je stigla do Vukovića koji je centrirao u šesnaesterac Sloge,a tamo se kao u bilijaru lopta odbila do Resanovića koji ne greši i izjednačenje 1:1. Činilo se da su sve lađe Sloge u vezi opstanak u ligi potonule, ali tako nije mislio Mijailović. Prvo je napadač „belih“ imao neverovatnu šansu nakon kardinalne greške Žakule, ali je sa metar od gola, iskosa, promašio prazan gol. Ipak, u 82.minutu iskusni napadač Sloge sve je odlično uradio i kao na tacni poslužio neumornog Jovicu Vasilića, a ovaj znalački smestio loptu u mrežu Somboraca. Radost do neba na stadionu kod Spomen Parka i velika pobeda Sloge, vredna opstanaka u ligi.

- Domaćin je zasluženo pobedio. Bolje se snašao na jako teškom terenu, danas jednostavno uslovi nisu bili za fudbal, ali borili smo se, imali u jednom trenutku bod, i na kraju poklekli. Slogi želim, što i mom timu, opstanak u ligi, jer ona to po kvalitetu tima zaslužuje – rekao je posle utakmice Zoltan Sabo trener Radničkog.

- Jako bitna utakmica i važna pobeda. Nije se moglo odigrati kvalitetno, uslovi za igru su bili na minimumu, ali htenje i naša velika želja su presudili. Opet smo imali pad koncentracije, prvo smo promašili neverovatanu šansu, pa primili naivno gol, ali zaslužili smo sreću koja nas je pogledala i došli smo do pobede. Ovo je samo jedan stepenik do opstanka, ali ja sam ubeđen dlja ćemo i narednu sezonu igrati u prvoj ligi Srbije jer tu nam je i mesto – zaključio je na pres konferenciji Igor Tufegdžić trener Sloge.

Gradski stadion -  Gledalaca: 500.  Sudija: Nenad Katančević (Novi Beograd). Strelci: Pavlović u 38. i Vasilić u 82.minutu za Slogu, a Resanović u 77. minutu za Radnički  Žuti kartoni: Vasilić, Gojković, Memedović, Mijailović (Sloga), Kenić, Stevanović (Radnički). Igrač utakmice: Jovica Vasilić (Sloga).

SLOGA: Urošević, Vasilić, Gojković, Perić, Pavlović, Babić, Nikačević  (od 70.minuta Spasojević), Pelivanović (od 79. minuta Memedović), Mijailović, Rađenović, Trnavac (od 63. minuta Radović).
RADNIČKI (S): Žakula, Lakić, Dabić, Medić (od 65. minuta Peručinić), Vuković, Mišan, Stojković, Resanović, Dubajić, Stojisavljević  (od 46. minuta Kenić), Ćovin (od 79. minuta Stevanović).

Srem 0 : 3 Novi Pazar
ČSK Pivara 0 : 1 Indjija
Mladost (L) 0 : 0 Zemun
Sloga (K) 2 : 1 Radnički (S)
Novi Sad 1 : 0 Proleter (NS)
Mladost (A) 1 : 0 Bežanija
Teleoptik 0 : 2 Sevojno Point
Radnički (N) 1 : 0 Dinamo