Mačva koracima od 7 milja korača ka Prvoj Telekom ligi

Lider na tabeli Srpske lige grupa „Zapad“ zabeležio je i sedmu uzastopnu pobedu, od toga čak četvrtu zaredom u gostima! Ovoga puta pred „Mačvom“ poklekla je ekipa „Sloge“ iz Požege koja je samo prvih dvadesetak minuta utakmice pružala malo ozbiljniji otpor gostima, a u petom minutu utakmice domaći fudbaleri postigli su i gol, doduše iz ofsajda. Vodeći gol za „Mačvu“ postigao je donedavno povređeni Slobodan Maksimović, koji je na najbolji način obeležio svoj povratak na teren – pogotkom! Već posle tog trenutka domaći fudbaleri su umanjili tempo igre i više nisu pružali jak otpor gostima iz Šapca.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za „Mačvu“, a drugi deo igre otvoren je na najlepši mogući način. Već u sedmom minutu nastavka fantastični Igor Krmar povećao je prednost „Mačve“ na 2:0, što je pedesetak najvernijih „crveno – crnih“ navijača, popularnih „Šanera“ burno pozdravilo sa tribina stadiona u Požegi. Tačku na lepu fudbalsku priču iz užičkog kraja stavio je Vukojević golom iz jedanesterca pet minuta pre kraja utakmice, i tako postavio konačan rezultat 3:0 za „Mačvu“. Teren u Požegi bio je izuzetno težak za igru. Dosta nakvašen kišom koja je padala čitav dan, ali i iznenađujuće zapušten, sa visokom travom. Posetiocima sa tribina više je ličio na neku livadu na kojoj se pojavio i procvetali maslačak, nego na zvaničan teren nekog fudbalskog srpskoligaša. Srećom, fudbaleri „Mačve“ i ovoga puta bili su jači i od protivnika, ali i od svih tih sada sasvim očekivanih manje sportskih i manje fudbalskih detalja, zgromila je sve nedaće zajedno, i sada se sigurno učvršćuje na prvoj poziciji na tabeli Srpske lige grupa „Zapad“.

U sledećem kolu FK „Mačva“ opet je gost. Ovoga puta, u sredu, 28. aprila, u Kraljevu, Šapčane će dočekati ekipa Metalca.

Izjave aktera utakmice: Igor Krmar (Mačva): Po izuzetno teškom terenu uspeli smo da ostvarimo novu pobedu. Nema opuštanja, sledi nam teško gostovanje u Kraljevu. Cilj nismo menjali. Želja je da uđemo u Prvu ligu, i zato nastavljamo sa igrama u ovakvom tempu!

Slobodan Maksimović (Mačva): Opet smo pokazali da smo jedna jaka celina, da smo kao tim izuzetno kompaktni i da na taj način možemo da savladamo sve prepreke. Lično me raduje što sam postigao pogodak u povratničkoj utakmici posle povrede koja me na kraće vreme odvojila od terena. Nećemo se uspavati na rezultatu od 21. osvojenog boda u poslednjih sedam kola. Samo novim pobedama možemo doći do Prve lige.

FK „Sloga“ (Požega) – FK „Mačva“ 0:3 (0:1)
Stadion „Sloga“, gledalaca: 500, sudija: Dušan Jakovljević (Čačak), strelci: Maksimović u 22, Krmar u 52, i Vukojević (iz jedanesterca) u 85. minutu.
Žuti kartoni: Jovanović, Milošević (Sloga), Lazić, Gavrić, Protić, Đukanović (Mačva).

FK „Mačva“: Budaković, Tajdić, Prokić, Lazić, Đukanović, Krmar (Ristivojević), Samurović, Gavrić, Maksimović (Vukojević), Živanović (Stančetić). FK „Sloga“: Uzunović, Tanasković, Jovanović, Vučković (Vidić), Ilić, Milošević, Bojić, Lazović, Gajić, (Ćirjaković), Ljubomirac (Božović), Pejović. Aleksandar Živanović Dejan Krsmanović

Sloga (P) 0 : 3 Mačva
Morava (VP) 3 : 0 Metalac (K)
Sloga (PM) 2 : 1 Vujić voda
Sloboda (Č) 0 : 0 FAP
Jedinstvo 1 : 0 Rudar (K)
Budućnost (V) 0 : 2 Železničar