Slavlje Zagoričana u Žabaru

U 12.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su u Žabaru istoimenu ekipu rezultatom 2:0. U jednoj uglavnom korektnoj utakmici, sa dosta duela i mnoštvom prilika, utisak je da su gosti (uz malo sportske sreće) ipak zasluženo osvojili nova tri boda. Prvi  deo prvog poluvremena pripalo je domaćima koji su stvorili nekoliko izglednih prilika. Karić je u prvom minutu sa 20-ak metara zamalo bio neprecizan (pogidio prečku). Udarac M.Radoševića sa 10 metara u 12.minutu odbranio je golman Radonjić. Isti igrač tukao je glavom sa skoro iste udaljenosti ali preko gola. Još jednom je prečka bila saveznik gostiju u 34.minutu posle udarca N.Brkića sa 20-ak metara. Najizgedniju priliku za gol fudbaleri Sloge  imali su u 43.minutu, kada je M.Jelesijević umakao svojim čuvarima ali je sa 7-8 metara pogodio stativu.

Gosti su praktično na početku drugog dela igre postigli vodeći pogodak. Radović je u svom kaznenom prostoru oborio M.Jelesijevića, sudija Jovanović dosudio najstrožu kaznu, a V.Petrović sigurnom realizacijom doneo prednost Zagoričanima. Fudbaleri Sloge su do drugog gola mogli u 54. i 58.minutu, ali je M.Jelesijević u oba navrata sa 10 metara šutirao pravo u golmana Šćekića. I V.Petrović je bio u prilici u 65.minutu, ali je i njegov šut sa 10 metara zaustavio vrlo dobri golman Šćekić. Domaći su do izjednačenja mogli u 66.minutu, kada je Karić sa 20-ak metara pogodio prečku. Samo dva minuta kasnije gosti su duplirali prednost. Milan Stevanović je poslao dubinsku loptu sa svoje polovine, hitronogi  M.Jelesijević vešto zaobišao svoje čuvare i posalo loptu u mrežu Šćekićevog gola.  Do kraja meča gosti su pobedu mogli da učine i znatno ubedljivijom. Međutim, udarci Č.Petrovića u dva navrata i M.Jelesijevića  svi sa udaljenosti oko 10-12 metara završili su pored gola.

Žabare- Sloga (Zagorica) 0:2

Igralište u Žabaru. Gledalaca oko 50. Delegat.Tomislav Šišimanović (Masloševo). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja) pomoćnici:Nikola Popović  i Đorđe Miljojković (obojica iz Natalinaca) Strelci:Vladimir Petrović sa penala  u 50.minutu i Marko Jelesijević u 68.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Radović, M.Radošević (Žabare) Gajić (Sloga).

Žabare:Šćekić, A.Radošević, M.Brkić, Đurić, Pavlović, Marković, M.Radošević, Matić (od 18. Radović), B.Petrović, N.Brkić, Karić.

Sloga: Radonjić, Miloš Stevanović, Milić, Gajić, Milan Stevanović, Gušić, Lekić, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Jasenica 3 : 1 Šumadinac (S)
Misača 1 : 8 Proleter
Šumadinac (N) 1 : 2 Mladi rudar
Šamot 1 : 1 Kopljari
Ranilović 1 : 1 Budućnost
Žabare 0 : 2 Sloga