Zona Morava: Raščani kući pevajući

Početak susreta i veći deo prvog poluvremena pripao je domaćinima koji su u prvih pola sta imalli tri povoljne prilike za pogodak. Najpre je u 13. minutu na asistenciju Boričića, Jovanović sa desetak metara bio neprecizan, deset minuta kasnije Živanović je glavom loptu poslao kraj desne stative a u 32. minutu Jovanović je opet mogao da se proslavi. U nastavku druga priča. Fudbaleri Bana bili su neprikosnoveni i diktirali su tempo odličnom igrom u odbrani i u ofanzivnim akcijama.

Duel Markovića i Marinkovića foto: Stole

Takav prilaz meču ubrzo je dao rezultata. Najpre je Simić bio strelac kada je dobro propratio centaršut Markovića i glavom poslao lopttu u desni ugao. Imao je pritom pomoć i golmana Košanina koji nije baš najbolje odregovao. Na 2:0 povisio je Lopatić. Iznenadio je vratar Metalca udarcem sa preko dvadeset metara i lopta je odsela i levi gornji ugao. Konačan rezultat postavio je Ivanović. Usledio je centaršut sa desne strane on je je sa pet šest metara matirao Košanina. Metalac je mogao da postigne počasni gol u 80. minutu ali je Jovanović, opet, bio neprecizan. Na kraju zaslužena pobeda Zonaša iz Raške čije su abicije vezane za ekspresni povratak u Srpsku ligu.

METALAC - BANE 0:3 (0:0)

KRALjEVO - Strelci: 0:1 Simić u 57. 0:2 Lopatić u 65. 0:3 Ivanović u 72. Stadion kod Ložionice. Gledalaca 50. Sudija: Nikola Marković (Kragujevac) 7,5. Žuti kartoni:Čolović, Kospovac (Metalac), Jovanović, Banović (Bane). Igrač utakmice: Marko Marković (Bane)

METALAC: Košanin 6, Milojević 6 (Jovetić 6), Marinković 6,5, Dimitrijević 6,5, Čolović 6, Kosovac 6,5, Krstić 7, Boričić 7, Živanović 6 (Zdravković -), Pavlović 6 (Matić -), Jovanović 6

BANE: Glukčević 7, Jovanović 7 (Popović -), Ilić 7 (Sretenovć -), Pavlović 7, Banović 7,5, Milović 7 (Krišto -), Simić 7,5, Lopatić7,5, Ivanović 7, Marković 8, Cvetić 7.