Borac krenuo silovito

Posle prva dva kola u Opštinskoj ligi Varvarin-Ćićevac, kao glavni predenent na titulu nameće se Borac iz Gornjeg Katuna. Sačuvala je uprava Borca kostur ekipe iz prošle sezone, i sa pojačanjima, pre svega Banjcem (Sloga), Todorovićem (Mladost D.K) Milanovićem (Padež), Tašićem (Napredak D) i Brankovićem (Temnić), važe za jednog od glavnih kandidata za naslov prvaka lige. Nakon pobede nad ekipom Parcana u prvom kolu, ugostili su u drugom ekipu Čukaričkog iz Male Kruševice.

Nakon uvodnih minuta utakmice, odmah je bilo jasno da će golman ekipe Čukaričkog imati pune ruke posla. Nakon dve promašene šanse Ćosića i Tašića, u petom minutu utakmice danas odlični Tašić Danijel postiže prvi gol na utakmici. Medjutim, samo 4 minuta kasnije, gosti poravnavaju rezultat preko Veljkovića. Nade da mogu do prokreta, ugasili su gostima Žerjav u 12. minutu, Tašić svojim drugim golom u 33. minutu i Svrzić u 41. minutu. Da nastavak utakmice učine malo neizvesnijim, pobrinulka se odbrana Borca. Pred sam kraj poluvremena štoper Borca Stamenković nesmotreno je igrao rukom u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu u gol pretvara Milićević.

U drugom poluvremenu Borac je krenuo još jače ka golu gostiju, ali dekoncentracija u završnici sačuvala je goste da rezultat ne bude dvocifren. Ispromašivali su se pred golom Čukaričog Ćosić, Žerjav, Kuzmanović. U 55. minutu povratnik u redove Borca, Slobodan Todorović povećava na 5:2. Do kraja u strelce se upisuje i Aleksandar Ćosić. Do kraja, Tašić svojim trećim golom i Žerjav drugim postavljaju konačan rezultat.

BORAC - ČUKARIČKI 8:2

Stadion: "Park Prinčeva" Gornji Katun. Sudija: Ivanović Darko. Strelci: Tašić u 5', 33' i 72', Žerjav u 12' i 89', Svrzić u 41', Todorović u 55 i Ćosić u 70' kod domaćina, a kod gostiju Veljković u 9' i Milićević u 44'. Igrač utakmice: Tašić Danijel.

BORAC: Banjac, Kojić S.(Milojević od 65'), Petronijević, Svrzić Saša (Svrzić Stefan od 70'), Tašić L., Žerjav, Kuzmanović, Stamenković, Ćosić, Todorović (Mitić od 75'), Tašić D.

ČUKARIČKI: Živković, Jevtić I, Milićević M., Todorović, Milićević I., Veljković M., Milosavljević N., Lazarević, Milosavljević S., Jevtić i Pandurović.

Parcane 2 : 0 Kostrež
Mladost 4 : 3 OFK Marenovo
Velika Morava 0 : 0 OFK Orašje
Gradac 3 : 0 Ušće