Lokanj usamljen na vrhu tabele

Fudbaleri Lokanja su nakon odigranog šestog kola Regionalne lige RS, grupa "Istok" ostali usamljeni na vrhu tabele, pošto je ekipa Podrinja odigrala nerješeno na svom terenu protiv Gubera iz Srebrenice. I pored nešto slabijeg izdanja u odnosu na start prvenstva, upisana su sigurna tri boda protiv fenjeraša Proletera JR iz Johovca. Gosti su svih 90 minuta branili svoj gol ostavljajući domaćeg golmana bez ijedne intervencije. Domaćin je došao u vođstvo u 16. minutu golom Đukanovića iz jedanaesterca koji je opravdano dosudio sudija Milošević nakon igranja rukom Stojanovića u svom kaznenom prostoru. Iako su fudbaleri Lokanja igrali cijelu utakmicu na polovini protivnika osim nekoliko šuteva sa distance, izglednijih prilika nije bilo. U 82. minutu nakon slobodnog udarca Đukanovića, na odbijenu loptu pravovremeno reaguje Pantić za konačnih 2-0.

Nakon utakmice uprava i fudbaleri domaćeg kluba su obilježili 6 mjeseci od smrti svog fudbalera Dejana Đukanovića koji je poginuo 21.03.2015. godine u saobraćajnoj nesreći. Pomen je održan u porodičnoj kući Đukanović u Lokanju.

- Teška utakmica za igru koja je još jednom potvrdila da je najteže osigurati unaprijed upisane bodove. Najvažnije sa ove utakmice je nastavak serije pozitivnih rezultata. Igru je potrebno što prije zaboraviti i dobro se pripremiti za sledeću utakmicu protiv tradiconalno nezgodne ekipe Šekovića koja na startu prvenstva pruža odlične partije. Ekipi Proletera želim da se što prije konsoliduju i krenu prema gornjem dijelu tabele - rekao je vezista Lokanja Ratko Bojanić.

Lokanj - Proleter JR 2:0 (1;0). Strijelci: 1:0 Đukanović (16), 2-0 Pantić (82). Igralište: FK Lokanj, Lokanj. Gledalaca: 150. Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) Pomoćnici: Radenko Milovanović (Vlasenica), Marko Taborin (Zvornik) Delegat: Ernesto Kukić (Milići). Žuti kartoni: Pantić (Lokanj) Ivanović, S.Mićić, Stojanović (Proleter JR) Igrač utakmice: Mitar Zeljko (Lokanj)

LOKANJ: Cvjetković -, Ilić 6,5 (od 46. Janković 6,5), Vidić 6,5, Mar. Đurić 6,5, Bojanić 7 (od 73. Simić -), Jovanović 6,5, Đukanović 6,5, Zeljko 7,5, Pantić 6,5, Marković 6,5 (od 80. Vuković -) Mićić 7. Trener: Zoran Đukanović.

PROLETER JR: Konculić 7,5, D.Mićić 6, Mirosavljević 6,5, Ivanović 6,5, Pavlović 6, Stojanović 6, Jović 6, Arapović 6,5, Milošević, S.Mićić 6, Tanasić 6,5. Trener: -.

Birač 3 : 0 Zadrugar
Podrinje 0 : 0 Guber
OFK Trnovica 2 : 0 Jedinstvo
Partizan 3 : 2 OFK Šekovići
Lokanj 2 : 0 Proleter
Majevica 0 : 4 Milići