18.04.2007 srbijasport.net

Vojvodina i Crvena zvezda finalisti Lav Kupa Srbije
Fudbaleri Vojvodine su golom Ranka Despotovića u 75. minutu iz penala ostvarili minimalnu pobedu nad ekipom Banata i obezbedili plasman u finale Kupa. Utakmicu na stadionu "Karađorđe" posmatralo je oko 6.000 gledalaca. Najbolju priliku za Banat propustio je Baljak u 90. minutu kada je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku.Drugi finalista Lav Kupa je Crvena zvezda koja je golom Nenada Milijaša 15. mininutu ostvarila minimalnu pobedu nad večitim rivalom. Partizan je od 25. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Nemanja Rnić dobio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača pesnicom u lice. Ovo je Crvenoj zvezdi druga pobeda za poslednjih sedam dana nad Partizanom. Pobedom u polufinalu Crvena Zvezda se po deveti uzastopni put plasirali u finale nacionalnog Kupa. Meč je odigran pred 15-ak hiljada gledalaca na našem najvećem stadionu. Finalni susret izmedju Vojvodine i Crvene zvezde će biti repriza finala iz 1997. godine kada je Crvena zvezda slavila u kupnom skoru dvomeča rezultatom 1:0. Finale je na programu 16. maja, a u finalnom meču su predvidjeni produžeci u slučaju nerešenog ishoda na kraju meča.

Voždovac 0 : 1 Bežanija
Borac 0 : 1 Partizan
Hajduk K 2 : 1 Banat
Zemun 1 : 4 Vojvodina
Smederevo 2 : 1 OFK Beograd
Crvena Zvezda 2 : 0 Mladost A