Vitoševac: Proslavili plasman u viši rang

Osvajanje šampionske titule u Opštinskoj fudbalskoj ligi opštine Aleksinac i plasman u viši rang – Nišavsku okružnu ligu, fudbaleri Poleta iz ražanjskog sela Vitoševca obeležili su odigravanjem revijalne utakmice protiv selekcije Udruženja sudija FSO Aleksinac.

Iako je tokom većeg dela utakmice padala kiša, rivali su prikazali solidnu fudbalsku predstavu. Domaći tim je došao do prednosti u 32. minutu, kada je Nenad Dinić matirao golmana Stepanovića. Sredinom drugog dela utakmice konačan rezultat postavio je Nemanja Ilić.
Pobednički pehar kapitenu Poleta Milošu Davidoviću uručio je Bratislav Živić, predsednik Fudbalskog saveza opštine Aleksinac. On je igračima, članovima uprave i navijačima čestitao osvajanje šampionske titule i poželeo im puno uspeha u Nišavskoj okružnoj ligi.

Inače, u pohodu na šampionsku titulu momci iz Vitoševca zabeležili su 23 trijumfa, četiri remija i tri poraza. Čak 102 puta su primorali protivničke golmane na kapitulaciju, primili  su samo 25 golova i sa 72 boda osvojili prvo mesto. Tako su ponovili rezultat iz 2012. godine, kada su bili prvaci Opštinske lige. I u prošlogodišnjem prvenstvu bili su nadomak višeg ranga, ali su u poklekli u baražu, gde ih je Sloga iz Kormana pobedila sa 3:0.

POLET (V) – SELEKCIJA SUDIJA 2:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Nenad Dinić u 32, 2:0 Ilić u 76. minutu. Igralište: Poleta. Gledalaca: oko 100. Sudija: Marko Dabarčić, pomoćnici: Slađana Dojčinović, Ivana Pejković (Aleksinac).

POLET(V): Milovanović, Simonović, Miladinović, Milosavljević, Milošević, Bogdanović, Ilić, S. Dinić, Davidović, N. Dinić, Čekrlić. Igrali su još: Marić, Živković, Džinović, Mijajlović.

SELEKCIJA SUDIJA: Stepanović, M. Jovanović, Stanković, Arsić, Pešić, Petrović, Stanković, Stoilkov, Zdravković, N. Č. Radojković, Antanasković. Igrali su još: I. Jovanović, Milovanović, Golubović, Sikimić.

Sloga 3 : 1 Vukašinovac
OFK Rutevac 1908 3 : 2 Jedinstvo GVD
Polet (V) 2 : 2 Jastrebac
Ratar 3 : 0 Tempo
Pobeda 1976 5 : 2 Gredetin
Napredak 2012 3 : 4 OFK Draževac
Kraljevo 5 : 2 OFK Sloga
Crvena Zvezda 2 : 2 Polet (R)