Lokanj usamljen na trećem mjestu

Nakon odigranog 23. kola Regionalne lige, Grupa "Istok", Lokanj je ostao usamljen na trećem mjestu sa tri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce. Nova pobjeda je upisana protiv Jedinstva iz Roćevića na domaćem terenu. Domaća ekipa je od starta utakmice kontrolisala igru i stvarala šanse. Već u 5. minutu prvu ozbiljnu priliku propušta D.Mićić, koji za pola koraka kasni na ubačenu loptu. Nakon izvedenog kornera, lopta prolazi na metar od gol linije, ali ovog puta Đurić ne uspjeva da ubaci loptu u prazan gol. Gosti uzvraćaju preko Vasića šutem sa 20 metara, pored gola nezaposlenog Obrenovića. U sledećem napadu odlično ubacivanje Pantića u peterac gostiju ne koristi Jovanović. Konačno u 35. minutu domaćin dolazi u vođstvo. Ubačenu loptu sa strane ispratio je Vuković i  glavom postigao pogodak. Do kraja poluvremena, domaći su imali još dvije prilike preko Markovića, čiji udarac zaustavlja odlični Lakić, dok u drugoj prilici Đurić nije dobro zahvatio loptu sa desetak metara od gola gostiju.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim na terenu. Stopostotne šanse su se redale, neprecizni su bili Marković, Đukanović i D.Mićić koji je u 70. minutu prošao čak i golmana, ali nije uspjeo da ubaci loptu u prazan gol. U tom periodu igre domaći igrači su dva puta oštećeni kada je sudija Kapur propustio da dosudi jedanaesterac nakon više nego očiglednog prekršaja Đokića  u kaznenom prostoru gostiju, te kada je D.Mićić sam izašao pred Lakića koji je zaustavio loptu rukom na dvadeset metara od gola i po svim pravilima fudbalske igre trebao dobiti direktan crveni karton. Ipak domaći igrači dupliraju vođstvo u 76. minutu, kada nakon prekršaja nad Jovanovićem u kaznenom prostoru gostiju, opravdano dosuđeni jedanaesterac realizuje Đukanović. Gosti tek u 82. minutu ponovo dolaze u priliku da ugroze Obrenovića i to koristi D.Stanojević postižući počasni pogodak nakon greške domaće odbrane. Domaći igrači su do kraja utakmice držali loptu u svom posjedu, mogli preko D.Mićića i Markovića doći i do ubjedljivije pobjede, ali promjene rezultata nije bilo.

- Danas smo zahvaljujući većoj želji odigrali jednu od boljih utakmica ovog proljeća i više nego zasluženo upisali bodove koji nam garantuju mjesto u gornjem dijelu tabele. Raduje veoma ubjedljiva igra mojih igrača, ali i dalje zabrinjava velika neefikasnost koja danas na sreću nije kažnjena, kao što nam se dešavalo u prethodnim utakmicama. Čestitam mojim igračima na pobjedi, a sportskim prijateljima iz Roćevića se zahvaljujem u ime FK Lokanj na ljudskom gestu prije početka utakmice, kada su položili cvijeće na grob našeg igrača Dejana Đukanovića koji je nastradao 21. marta u saobraćajnoj nesreći - istakao je šef stručnog štaba FK Lokanj Zoran Đukanović.

LOKANJ - JEDINSTVO 2:1 (1:0), Strijelci: 1:0 Vuković (35), 2:0 Đukanović (76), 2:1 D.Stanojević (82). Glavni sudija, Aleksandar Kapur; Pomoćnici: Zoran Mikić i Mile Barjaktarević. Delegat: Jovan Maksimović. Žuti kartoni: Marković, Đukanović, D.Mićić (Lokanj), B.Stanojević, D.Stanojević, Lakić, Tomić (Jedinstvo). Crveni karton: Đokić 76. minut (Jedinstvo).

LOKANJ: Obrenović, Vuković (od 84. Simić), Jovanović (od 90. Vidaković), Mar. Đurić, Janković, Đukanović, Pantić, Mir.Đurić (od 58. A.Mićić), Marković, D.Mićić, Marjanović. Trener Zoran Đukanović.

JEDINSTVO: Lakić, Tomić, Đokić,B.Stanojević, Vasić, Obradović, Stevanović, Tokanović, D.Stanojević, Ilić, Vasić. Trener: Vladan Mićić.

Trnovica 3 : 0 Bratstvo
Jardan 1 : 2 Proleter-RJ
Guber 3 : 0 Birač
Jedinstvo (B) 0 : 0 Srpska Varoš
Zadrugar 4 : 0 Majevica
Šekovići 1 : 2 Podrinje