Gradini bodovi spasa u Pojatu

Derbi začelja potpuno zasluženo je pripao gostima iz Trsteničkog naselja Pejovac,koji su već posle prvog dela vodili sa dva gola razlike golom Popadića posle sjajne kontre i evro golom Jovanovića u 44. minutu koji je sa nekih 20 setak metara pogodio leve raklje golmana domaćih Tomića. U nastavku bledi domaćini su u 61. minutu sjajnim golom Obradovića sa preko 25 metara iz slobodnog udarca sebi dali samo nadu, ali to je bilo sve ,znalački vođeni sa klupe od strane mladog i perspektivnog trenera Vlade Krstića gosti su ponovo iz jedne kontre iz dva poteza matirali goste za konačnih 1:3 i sve manju nadu Pojataraca da mogu da i naredne godine izbore status Prvoligaša na mapi fs Rasinskog okruga. Čudi i ponašanje nekih pre svega mladjih igrača u timu Omladinca kojima zalaganje i nije bilo na nivou u odnosu na primer na veterana Darka Pricu koji je izgarao 90 minuta.

U 76. minutu povredio se Krkić i završio na klupi

Omladinac (Pojate) - Gradina (Pejovac) 1:3 (0:2)

Strelci: 0:1 Popadić u 32, 0:2 Jovanović u 44,1:2 Obradović u 61, 1:3 Popadić u 68. minutu. Stadion Omladinca u Pojatu, gledalaca 20. Sudija Dejan Miletić (Kruševac) 7,5. Opomenuti igrači:Ilić i Pešić (Omladinac) i Pešterac, Glavčić, Mandžukić i Popadić ( Gradina). Igrač utakmice:  Radiša Popadić ( Gradina).

Omladinac: Tomić 6,5, Lazar Prica 6,5, Ilić 6, Miljan Prica 6,5, Krkić 6 (Đukić-), Obradović 7, Ivković 6,5, Živković 6,5, Darko Prica 7, Biševac 6,5, Pešić 6 (Stepanović-).

Gradina:  Stanojević 7, Milić 6,5, Glavčić 6,5, Popadić 7,5, Slavković 7, Milovanović 7 (Stevanović-), Pešterac 7, Ignjatović 6,5, Manđžukić 7 (Maksimović-), Jovanović 6,5, Miljković 7.