Radnički slavi Milovanov Branislava

Radnički je gubio golom razlike protiv ekipe Sloge. Preokret, potom i pobedu, ekipi iz Barande doneo je rezervista Branislav Milovanov. Činjenica je da ekipa iz Barande ne igra na nivou kao iz jesenjeg dela prvenstva, što dokazuju i rezultati. Nikako tim Radničkog nije mogao do pobede u prolećnom delu sezone. Današnji dolazak ekipe iz banatskog novog sela svakako nije ulivalo optimizam.

Vrane su krenule agresivnije i imali su duže loptu u svojim nogama tokom većeg dela prvog poluvremena.  Sve to je uzalud jer nije bilo konkretnih i organizovanih napada na gol ekipe Sloge. Pokušavali su preko bekova igrači Radničkog da ugroze gol gostiju, sve  je to bilo veoma loše. Kako je vreme odmicalo tako se uspostavljala i ravnoteža na terenu. Prvu opasniju priliku imali su upravo gosti kada je Gvozdenović pogodio prečku gola Radničkog. Prvi deo meča se završio nerešenim rezultatom 0:0. Krajnja nezainteresovanost oba tima doprinela je da se prvo poluvreme završi najnepopularnijim rezultatom u fudbalu.

Drugo poluvreme je bilo potpuno drugačije od prvog. Obe ekipe su igrale borbeno. Gosti su prvi krunisali svoju sjajnu igru golom bivšeg igrača Radničkog, Koleskog Nebojše. Tim iz Barande i dalje je pokušavao da dođe makar do izjednačenja, no igrom svakako to nisu zaslužili. Gosti su zabeležili još jedan opasan šut u okvir gola. Golmanu Radničkog, Trbojeviću, ovog puta saveznik je bila stativa. Kako je meč odmicao tako su igrači Radničkog krenuli sve agresivnije ka golu Sloge. Svesni da nemaju šta da izgube svi igrači tima iz Barande bili su na polovini rivala. Priliku da stave tačku na utakmicu nisu iskoristili gosti. Trbojević je u nameri da pomogne svojim saigračima boravio daleko od svog gola. Kada je jedan od igrača Sloge dobio loptu negde na polovini igrališta, reagovao je veoma loše i propustio je priliku da donese svom timu veliku prednost. Posle ove propuštene šanse usledila je totalna ofanziva Radničkog i magija Milovanov Branislava. Gosti su se povukli i čuvali rezultat. Posle velike gužve u kaznenom prostoru ekipe Sloge i mnogo odbijenih lopti, jedna je došla na nogu rezerviste Radničkog. Poput prvoklasnih napadača, Milovanov je volej udarcem savladao golmana Sloge. Poravnat rezultat u samom finišu meča. Sam golgeter kao i sve pristalice Radničkog radovali su se golu kao da je pobedonosni. No usledio je hladan tuš za gostujuću ekipu Sloge. Posle svega par trenutaka još jednom je bio savladan njihov čuvar mreže. Lopta je po zemlji išla prema golu  ekipe gostiju, a uputio ju je Jovičin Srđan. Međutim došlo je do nesporazuma između štopera i golmana ekipe Sloge. Ovome je svakako doprineo Milovanov koji je „grizao“ do kraja. Lopta je prošla iza štopera ali je bila nedovoljno blizu golmana Sloge. To je bilo dovoljno da dvostruki strelac na ovoj utakmici donese pobedu svojoj ekipi, Radničkom. Milovanov, koji je ušao u 74. minutu doneo je potpuni preokret.

Radnički je tako u samom finišu, tačnije u sudijskoj nadohnadi, uspeo da postigne čak dva gola. Zanimljivo da je „sve ili ništa“ igrom Radnički uspeo da zadrži sva tri boda u Barandi. Svakako vredi pomenuti da je ovome u mnogome doprineo upravo igrač koji je klasičan napadač, a kojeg ekipa iz Barande nije imala.

Radnički: Trbojević, Lazin (Milovanov '74.), Radojev, Svilarević, Ilić, Šušnjar, Dodić, Rošulj N. (Rošulj P. '90.), Dobrić, Bojković, Jovičin

Sloga: Milanković, Kalkan, Marčetić, Ševa, Drnić(Sladaković '82.), Jakšić(Zec '68.), Koleski(Perlaš '72.), Gvozdenović, Nikolovski, Jakovljević, Zelić