OLV : Sremcima bodovi iz Bačke

Utakmicu XXIII kola Omladinske fudbalske Lige Vojvodine, koja je igrana na Gradskom stadionu u Somboru, u kojoj su se sastale ekipe iz sredine tabele,domaći Radnički i njihovi gosti iz Pećinaca, ekipa Donjeg Srema,pratilo je svega dvadesetak gledalaca,a akteri su imali idealne uslove za jedan dobar pravi prvenstveni meč. Lep sunčan dan i dobro pripremljen teren, bili su dobra motivacija igračima i jednog i drugog sastava da se pokažu na delu, u borbi za bodove, i prestiž na tabeli Lige.

Gosti iz Srema su pokazali više u ovome meču, i zasluženom pobedom od 1:2, osvojili su nove bodove, a poraženi domaćini , koji su u prvom poluvremenu bili ravnopravni protivnici, i u samom finišu pokazali želju da bar spase bod, svoju šansu za popravni, tražiće u nekom od narednih mečeva ove Lige.

Prvih 45 minuta utakmice,rivali su odigrali uglavnom ravnopravno, igra se odvijala na sredini terena, retko su do šansi dolazili i jedni i drugi, a ni akcije nisu bile uigrane, pa je i rezultat bio onaj nepopularni,0:0.

U nastavku susreta, gost je odigrao angažovanije, i na rezultat, i već u 55 minuti se to isplatilo, jer je kapiten Gavrilović postigao gol za vođstvo Donjeg Srema od 0:1. Taj pogodak se loše odrazio na igru domaćina,a gostima je davao novu snagu da budu još agresivniji, pa su počeli učestalije da opsedaju gol golmana Bulovića. Jedan od ključnih igrača napada domaćina, Dušan Kozlina, povređen je i počeo ovaj meč,a jedan start protivničkog igrača sredinom poluvremena, u kojem duelu je povreda Kozline pogoršana, primorala je somborskog ofanzivca da napusti teren, i mesto ustupi igraču sa klupe, Aleksandru Zorici, čijim je ulaskom , napad Radničkog dobio u svežini , počele su se redati češće akcije na polovini gostiju. Međutim, u 83 minuti, Đokić iz ekipe Donjeg Srema, na lak način postiže drugi gol za svoj tim,što opet domaćine demorališe i za remi, koji bi bio , u tim momentima , i više od jednog boda.Na dva minuta pre isteka regularnog dela utakmice, dobra i brza akcija domaćina, koju je lepim dodavanjem započeo Zorica, urodila je plodom jer je Macura smanjio na 1:2. Živnuo je tada tim Radničkog,ali vremena za nešto više nije bilo.

Sve u svemu, zaslužena pobeda gostiju, u jednom borbenom meču, korektnoj i fer utakmici, sportskom ponašanju, pa ni sudijskoj trojci nije bilo teško voditi ovaj prvenstveni, Bačko-sremski dvoboj ekipa iz Sombora i Pećinaca.

OMLADINSKA LIGA VOJVODINE  RADNIČKI -DONJI SREM  1:2 (0:0)

Sombor,26.april 2015. godine. Gradski Stadion . Gledalaca 20. Sudija Jerilović (Apatin) pomoćnici Bečanović i Mijatović (Sombor) Delegat Katalinić (Apatin). Strelci Macura u 88 za Radnički, a Gavrilović u 55 i Đokič u 83 za Donji Srem. Žuti kartoni : Martinović (Radnički), a Sekulić i Perić (Donji Srem).Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Gavrilović (Donji Srem)

Radnički : M. Bulović, Sladojević, Repaja,Martinović,vaci,Pavić(Dulić), Kozlina (Zorica),Macura, Radeka(Todorović), N. Bulović i kovačević.

Donji Srem : Nešić,Jovanović (Božić), Gavrilović, Sekulić,Perić, N.  Mraović(Radomirović), Đokić, Stanković, Dobić (Vojkić), Nebrigić (A. Mraović), Hristov (Gajić)