Tavankut niže pobede

U utakmici 17. kola "Bačke zone" sastale su se ekipe OFK Mladost (Apatin) i FK Tavankut. U prelepom ambijentu sportskog centra Rade Svilar pred oko 150 gledalaca , tri boda je odnela ekipa FK Tavankut. Na vodstvo gostujuće ekipe se nije dugo čekalo, već u 11. minutu Prčić postiže gol posle odličnog centaršuta Bedekovića i skoka Mihaljevića, golman OFK Apatina Ićitović kači liptu koja pada pravo pred noge Prćića koji rutinski postiže pogodak. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:1.

Drugo poluvreme je ponovo bilo u znaku gostujuće ekipe koja je rutinski držala loptu i pretila iz opasnih akcija koje na žalost nisu iskoristili. Izjednačenje je usledilo u 63. minutu kada je posle izgledne ofsajd pozicije sudija pustio da se igra i gde je Vujin bio siguran u duelu 1 na 1 sa golmanom Vukovićem koji je ostao nemoćan. I na kraju, kada je bilo 30-ak sekundi do kraja meča posle auta za gostujući tim, lopta je došča do Gorana Skenderovića koji prima loptu na grudi i sa 20-ak metara upućuje udarac ka golu Ićitoviča i postiže evrogol za 3 boda koja odlaze u Tavankut.

Stadion: SC Rade Svilar Gledalaca: 150 Sudija: Darko Mitrović OFK Apatin: Ićitović, Basarić(P. Uzelac), Medić(M. Uzelac), Atanacković, Vujin, Conić, Mišković (Ožegović), Bursać, Rađenović, Rapajić, Jovović.

FK Tavankut: Vuković, Skenderović I. , Šarčević, Mihaljević, Ruski, Hubert, Prćić, Bedeković, Šimić(Skenderović G. ), Skenderović D. (Kovačev), Skenderović N. (Pletikosić) U narednom kolu ekipa FK Tavankuta dočekuje FK Bačka(Pačir) dok ekipa OFK Apatina gostuje ekipi OFK Odžaka.