Derbi Hajduku

Utakmica drugog prolećnog kola između Hajduka i Prvog Maja protekla je u fer i sportskom ambijentu bez ijednog žutog ili crvenog kartona. Prvi deo igre obeležila je propuštena prilika u 23. minutu napadača gostiju Spasojevića, koji iz duela „oči u oči“ sa golmanom domaćih Đurićem izlazi kao poraženi. Početak drugog dela donosi vođstvo domaćih, spretnom reakcijom Gombara ispred gola gostiju. Bolja igra Divošana u nastavku utakmice krunisana je novim pogotkom. Ponovo je strelac bio Gombar koji je efektnim udarcem glavom sproveo loptu u mrežu nakon centaršuta Lazića, za konačnih Hajduk – Prvi Maj 2:0.

Hajduk (Divoš) – Prvi Maj 2:0 (0:0)

Divoš, gledalaca 200. Sudija Stevan Grbatinić (Adaševci) 7. Strelac:Gombar u 50 i 79 minutu (Hajduk).

Hajduk: Đurić 8, Vidović 8, Tomović 7, Pavlović 7, Vukolić 7, Stankić 7, Zeljković 7 (Lazić), Savić 7, Gombar 8 (Jovanović), Drašković (K) 7 (Babić), Cvijetić 7.

Prvi Maj: Vidanović 7, Cerovac Bo. 6, Janjić 6, Mitrović 6, Knežević 6, Kordolup 6, Mačvanski 6 (Čupeljić), Jež 6 (Bomeštar), Radić 6, Mihajlović 6 (Cerovac Br.), Spasojević (K) 7.

Hajduk 1932 3 : 2 Radnički
Hrtkovci 1 : 1 Jadran
PSK Putinci 1 : 0 Napredak
Sloven 2 : 1 Sremac Graničar 1924
Budućnost 4 : 0 Rudar
Hajduk (D) 2 : 0 1. Maj