Ubedljiva pobeda lidera vojvođanskog Istoka

Igrala je Sloboda u subotu za svoju i za dušu navijača, za jesenju krunu .Odlična, otvorena utakmica, mnogo pogodaka, mnogo lepih akcija i šansi, igra koja vraća publiku na stadione. Moglo bi se reći, kombinovani tim Slobode, bez četvorice standardnih prvotimaca, prve zvezde povredjenog Malinovića (proslogodišnjeg prvog strelca Srpske lige grupa Vojvodina), bolesnog kapitena Arambašića i požutelih stubova odbrane Laništanina i Kenjala uspela je da pobedi 4:1 solidnu ekipu Bačke iz Pačira koja može da bude zadovoljna što se nije vratila iz N.Kozaraca sa dvocifrenim brojem pogodaka u svojoj mreži.

Domaćin motivisan i raspoložen za igru, možda i zato što će pojedinim igračima ovo biti poslednja utakmica pred domaćom vernom publikom, jel teško da će Uprava Slobode moći da odbije primamljive ponude superligaša i prvoligaša kojima su zapali za oko mladi fudbaleri Slobode, ali i iz Slobode najavljuju bar pet pojačanja za proleće…

Mnogo šansi u prvom poluvremenu domaće ekipe, pamtiće se čak 4 stative, šut Monoštorija sa 30 metara, lopta je udarila u levu stativu, pa desnu, ali nije prešla gol liniju, pamtiće se i makazice Gavrilovića krajem prvog poluvremena, ledjima okrenut golu lobovao je golmana, ali opet stativa, šutevi Gecića, Bunića,Markovića, uglavnom iz prekida, takodje u prvom poluvremenu nisu završili u golu.

Ipak početkom drugog poluvremena u 49. minutu golom Bunića Sloboda je načela mrežu Bačke. Novaković je presekao loptu na sredini, dodao do Bunića, a ovaj prodorom doneo vodjstvo. Marković je iz gužve u 59. minutu sa 5 metara povisio na 2:0, a isti igrač takođe iz slične situacije u 68. minutu klizećim startom ubacio loptu u gol za veliko vodjstvo od 3:0. Usledilo je malo opuštanje domaćina, pa je Vujović u 83. minutu iskoristio grešku i pad koncetracije štopera Ostojića koji mu je poklonio loptu, pa ovaj sam izašao na golmana Živkova i savladao ga za počasni pogodak.

U 90. minutu stigla je i nagrada za sve promašaje u ovoj utakmici, najboljem strelcu Slobode Geciću, koji je bio snalažljiv pa posle prodora Rajića po desnoj strani i šuta Malidze, naleteo na odbijenu loptu od golmana i postigao svoj 12. ovosezonski pogodak. Ovu lepu predstavu obeležiće i još jedna zanimljivost, a to je, da je Sloboda prvi put ove sezone dobila na jednoj utakmicu manje od tri žuta kartona, samo jedan, pa tako deli poslednje mesto na listi fer-pleja i ako je lider na tabeli sa Crvenom Zvezdom iz Vojvoda Stepe koja je dosta negativnih poena zaradila zbog loše organizovanih utakmica, a to se jedino može naći u Vojvodjanskoj ligi –Istok da lider na tabeli ima najviše žutih i crvenih kartona.

Stadion: Slobode, Mesto: Novi Kozarci, Gledalaca: 500.
Sudija: Jovanović, Pančevo. Golovi: Bunić 49. min, Marković 59. , 68 . , Gecić 90. (Sloboda) , Vujović 83.min (Bačka).
Žuti kartoni: Novaković (Sloboda) i Plavšić i Đorđević ( Bačka )
SLOBODA : Živkov , Novaković ,Nadlački , Vasiljević , Monoštori , Ostojić , Marković ( od 69. min Malidza ) , Gecić , Bunić , Misić ( od 73. Rajić ) ,Gavrilović (od 73. Stojaković ) . BAČKA : Gorijanac , Plavšić (od 75. Đoršević) , Maravić , Marunić , Simeunović ,Ćulafić , Ramović ( od 46. Balunović) , Matić ( od 64. Katić ) , Vujović , Lončar , Rajić

Radnik 3 : 0 Crvena zvezda
Budućnost (A) 0 : 1 Kozara
Borac 4 : 1 Vojvodina
Bačka 1901 5 : 0 Polet (N)
Bačka Topola 2 : 0 Radnički (B)
BAK 1 : 0 Obilić