21.03.2007 A.Daišević

Finale fudbalskog Kupa FSO Kraljevo
Posle dva odlaganja konačno je odigrano finale Kupa FSO Kraljevo, ali bez prethodne najave, pa ne treba da čudi da je duel gradskih rivala i srpskoligaša pratilo jedva oko 200 gledalaca.Pobednik Kupa FSO Kraljevo je FK Sloga, koja je rezultatom 3:0 pobedila ekipu Metalca. Sloga je na teren izašla sa kombinovanim timom, a već posle deset minuta utakmice ostala je bez trojice povređenih igrača. U 1.minutu Nikolić je morao iz igre zbog povrede kolena,a zanimljivo da zbog oštrog starta igrač Metalca nije dobio žuti karton. Nešto kasnije je teren napustio i štoper Ribać takođe zbog povrede kolena,a najteže je prošao Igor Grkajac koji je u duelu sa mladim Planićem zadobio potres mozga i završio je u kraljevačkoj bolnici. Metalac je u meč ušao skoro u kompletnom sastavu, ali ni dodatni problemi rivala nisu uticali na „plave sa Ložionice“ da zaigraju bolje, pa su prvi šut prema golu uputili tek u 45.minutu kada je Belopavlović sa pola metra prebacio prazan gol. U prvom poluvremenu Sloga je imala dve lepe šanse preko Popovića, ali je Gavrilović u oba slučaja dobro intervenisao. U nastavku „beli“ su dominirali i u 75.minutu Otašević koristi grešku Anđelkovića i dovodi Slogu u vodjstvo 1:0. U 87.minutu posle odličnog prodora Filipovića i dobrog centaršuta, Popović sa pet metara glavom povećava prednost, da bi konačan rezultat postavio sa „bele tačke“ Gojković u 90.minutu. Jedanaestercu je prethodio start vratara Gavrilovića nad Filipovićem. Slogi predstoje dve uzastopne utakmice pred svojim navijačima u prvenstvu Srpske lige,a „drugopozivci“ su pokazali u finalu opštinskog Kupa da na njih treba najozbiljnije računati.