JOL: Mladi borac - Železničar 1:1

U okviru drugog kola Jablaničke okružne lige u Živkovu na popularnoj Blatuši sastali su se domaći Mladi Borac i gostujući Železničar iz Brestovca. Lepu fudbalsku predstavu su pružila oba tima pred oko 250 gledalaca. Pocelo je inicijativom domacina koji je mnogo bolje delovao u prvom poluvremenu i stvarao dosta problema gostima u odbranI. Srećom po Železničar veoma je bio raspoložan za igru štoperski tandem Stamenković-Ljubisavljević,kao i golman Marković,pa je zaustavljao većinu napada domaćina. Međutim sredinom prvog dela igra odlična akcija domaćina po levoj strani za vođstvo od 1-0. Situacija na terenu do kraja poluvremena se nije menjala,domaćin vrlo konkretan i ambiciozan,dok su gosti delovali krajnje neorganizovano.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Železničar od početka preuzima inicijativu sa željom da što pre poravna rezultat. Prvu dobru priliku propušta Ljubisavljević kada glavom iz kornera odlično gadja ali siguran gol spasava štoper domaćih koju izbacuje loptu sa gol linije. Zatim slede dva odlična šuta sa distance danas veoma raspoložnog za igru Danijela Markovića ali izvanrednim intervencijama golman domaćina Mišić čuva prednost stečenu u prvom delu. Inicijativa gostiju se sve vise i vise pojačavala, kada je konačno u 81. minutu lepim udarcem sa oko 20-tak metara mladi Jović gađao i pogodio sam desni ugao Mišićevog gola za egal sa domaćinomi oduševljenje gostujućih navijača na Blatuši. Do kraja je Železničar i dalje napadao, ali rezultat je ostao nepromenjen. Ovim bodom svakako više mogu biti zadovoljni domaćini,jer ih je sigurnog poraza danas spasio odlični mladi golman Petar Mišić,koji je ujedno i igrač utakmice.

Čekmin 2 : 2 Budućnost
Progres 2 : 2 Jedinstvo (GS)
Mladi borac 1 : 1 Železničar
Umac 0 : 2 Plantaža
Mladost 1 : 1 Zloćudovo
Jedinstvo (G) 0 : 1 Vučje
Radnički 3 : 2 Šumadija
Sloga 2 : 2 OFK Brza