A, protiv Hrvata, zna se pobeda i u Letoniji

Posle tri pobede u A grupi na  EP u Letoniji, kadeti Srbije nastavljaju sa  uspesima. Danas su u grupu E pobedili Hrvate za 68:61 (22:17,14:14, 17:21, 15:9) za šest bodova u novoj grupi dovoljnih za plasman u četvrfinale.

Napadačkih pet minuta u prvoj i granitna odbrana u poslednjoj četvrtini odlučili su komšijski derbi.

Kockasti su znalački iskoristili “pospanost” Srba na startu i posle 3 minuta igre su poveli 11:1. Srbija uzvraća  serijom 17:0 stiže do plus 7, na isteku osmog minuta. Nešić, Radović, Radanov, Gašić i Aranitović postaju noćna mora za komšije, uporne i istrajne da izbore remi u drugoj četvrtini 14:14, Rival je i na startu trećeg perioda serijom  ofanzivni skokova, stigao do nove mini serije 9:2,  i vođstva 40:38,, ali na kraju treće četvtine ipak u minusu  52:53. Radanov sa novih pet poena otvara poslednji kvartal, obeležen sigurnom odbranom srpskog koša, i tek sa  devet koševa Hrvata, bez ijednog poena u poslednja tri ipo minuta meča. Aranitović i Radanov trojkama na kraju overavaju trijumuf 65:58 u 36 minutu.Poslednji koš. opet trojku, postiže Simanić u 38. minutu  za konačnih  68:61  u  Orgeu.

Vladimir Đokić  je očekivao uspeh,imajući u vidu kvalitet dve selekcije, ali je istakao i činjenicu da unapred upisane bodove nije lako osvojiti.

- Imamo bolji tim od selekcije Hrvatske, ali  uloga favorita čini svoje. Prvi put smo loše otvorili utakmicu i  protivnik je stekne brzo dvocifreno vođstvo. Uzvratili smo serijom 17:0 što je bio najbolji period naše igre. U nastavku je ponovo   došlo do opuštanja, što je Hrvatska iskoristila da nam se približi i dugo bude u rezultatskom egalu. U samom finišu   naš suvi kvalitet  je  odlučio. Pojačali smo  intenzitet u odbrani, pogodili nekoliko važnih šuteva i zasluženo došli do važne pobede. Uspeli smo da se plasiramo u četvrtfinale, ali ćemo u predstojeće dve utakmice sve učiniti da nastavimo sa trijumfima i ostvarimo što bolju poziciju pred eliminacione duele – poručio je  je Vladimir Đokić, selektor kadetske reprezentacije Srbije.

SRBIJA : Marjanović 2, Nešić 13(6sk), Nikolić 2, Aranitović 16(6sk,3as) Musić 2, Ćućović, Beslać 5, Simanić 6(4sk), Radanov 13(5 sk), Radović 6, Dinčić  2(4sk), Gašić 3/5sk)

HRVATSKA: Uljarević(3sk).Martinac, Kalajdžić 12(4sk, 5 as)Kotrulja 9(3sk), Prskalo,Savić, Latić 7(5sk, 4as),Čizmić 8(4sk, 5as), Bajo, Čolak 8(7sk), Buljević 3(4sk), Ljubičić 14(9sk)

U drugom meču prvog kola E grupe Turska je pobedila  BIH 85:54, a  Litvanija domaćina Letoniju 79:71.

Sutra u 14,45 kadeti Srbije igraju sa reprezentacijom  BIH.

Vladimir Đokić "nacrtao" svojim pulenima put do pobede i četvrtfinala EP u Letoniji