U Kraljevu osvojen samo bod!

Borba za opstanak za mladi tim Radničkog nastavljena je u Kraljevu. Pirotski tim hendikepiran je odsustvom petorice standardnih prvotimaca Jovana Nikolića, Nemanje Kuštrimovića, Vladimira Petrovića, Uroša Djurića, i "Totija" Apostolovića. Oslabljeni sastav ušao je u utakmicu agresivno. Pirotskom timu samo pobeda povećava izglede u borbi za opstanak. Terenska inicijativa realizovana je u 38. Minutu. Najbolji pirotski mladi fudbaler Stefan Todorović snašao se pred golom domaćih i zatresao mrežu. Radnički vodi sa 1: o. Kraljevčani su posle gola, imali dve prilike, ali je Voja Ilić, golman gostiju odlično intervenisao!

ofk-beograd-radnicki-1-620x350

"Beli" vode sa 1:0 Drugo poluvreme počelo je u znaku bolje igre domaćeg tima. Gosti su se povukli na svoju polovinu i dozvolili domaćinu da bude ofanzivniji. Srećom po Piroćance u prvih 15 minuta nastavka iako su često napadali, domaći nisu bili uspešni u završnici. Pirotski tim oslanja se na kontranapade i Stefana Todorovića i njegove realizatorske sposobnosti. Da li će se ponoviti neka akcija iz prvog poluvremena? U periodu kada su se mladi pirotski fudbaleri oslobodili pritiska i krenuli da igraju bolje, domaći su izjednačili. Kontranapad, domaći fudbaler savladao je Ilića i izjednačio u 74. minutu na 1: 1. Sreća prati borbene ! Momci trenera Predraga Tošića nastavili su da igraju otvoreno i u 78. minutu Nemanja Petrov je posle solo prodora vratio rezultat u korist pirotskog tima. Radnički ponovo vodi, 2:1 za  bele !! Nije bilo sreće za pirotski tim. Oslabljena ekipa Radničkog sa nekoliko debitanata nije uspela da sačuva vodjstvo. U 85. minutu visoki igrači u redovima domaćih reagovali su dobro u skoku, pripremili priliku koja je realiuzovana, za 2: 2. Domaćima remi ne znači rezultatski ništa, jer su već ispali iz Lige, Radničkom samo bod u Kraljevu možda će biti presudan u borbi za opstanak.

Omladinska liga, 26.kolo  Kraljevo: Sloga – Radnički   ( 2:2)

Radnički : Ilić, Davidović, B.Mančić, Vlajković, Filipović, Dimitrov, Petrov, Nešić, Selimović, Todorović, Spasić.

Napredak 4 : 2 BSK Borča
Partizan 3 : 1 Crvena zvezda
Borac 1 : 2 Vojvodina
Sloga (K) 2 : 2 Radnički (P)
OFK Beograd 1 : 1 Sloboda Piont
Brodarac 1 : 1 Rad