Trijumf Lajonsa nad Tamišem

Košarkaši Tamiš Petrohemije poraženi su u odloženom susretu 16.kola Swislajon košarkaške lige Srbije od vršačkih Lajonsa rezultatom 64:73, po četvrtinama 19:17, 14:23, 20:20, 11:13. Susret je zbog i dalje ledene Hale Sportova na Strelištu (Pančevo) odigran u Kačarevu, pred oko 300 gledalaca. Kada se pogleda samo suva statistika, favorizovani gosti iz Vršca, inače lideri na tabeli, slavili su najviše zahvaljujući svojoj odličnoj igri u drugoj četvrtini, kao i veoma slabom izvodjenju slobodnih bacanja pančevačkih košarkaša, koji su od ukupno 24 promašili 10. Ni za tri poena nisu bili precizni pančevci (Djokić samo 2/7, kapiten Jovičić 0/5). Ali, uprkos tome, pružili su zaista jak otpor renimiranom gostu. Imali su izabranici Dragana Nikolića priliku, i to ne jednu, da naprave iznenadjenje na ovom susretu, ali loša sreća kao i očigledna sudijska naklonost ka gostujućoj ekipi (što se ponavlja na štetu pančevačke ekipe), nisu dozvolili da se pančevci raduju na kraju.

U redovima Tamiš Petrohemije bolji od ostalih bili su Perak, Mihajlović i Djokić, ipak nedovoljno za nešto više od časnog poraza. Kod gostiju, istakli su se Vlašković, Ocokoljić i Knežević.

KK Tamiš Petrohemija: Đokić Dejan 8 (11 s.), Vujačić Velimir 3, Stajić Bojan 9, Perak Davor 15 (5 s.), Đorđić Đorđo 2, Jovičić Bojan 9, Mihajlović Saša 14, Stanojević Bojan 4, Ivanić Petar. Nisu ulazili u igru: Pasuj Željko, Barošević Bojan, Babić Ivan.
KK Lions: Popović Vladimir 9, Vlašković Vladimir 12, Marković Radovan 9, Jorović Branko, Ocokoljić Saša 13, Kasabašić Nenad, Marjanović Miloš 7, Knežević Dušan 15, Jevđić Aleksandar 6, Koutsopoulos Ntousan 2.

U narednom 17.kolu Swislajon košarkaške lige Srbije koje je na programu u subotu, pančevačka Tamiš Petrohemija gostuje u Čačku, drugoplasiranom timu na tabeli, ekipi Borca, dok vršački Lajonsi (u nedelju) dočekuju na svom terenu ekipu Zdravlja.

Radnički 034 Group 96 : 69 Mašinac
Novi Sad 84 : 78 Metalac
Mega Hypo Leasing 94 : 77 Ergonom
Zdravlje Actavis 81 : 82 Napredak Rubin
Tamiš Petrohemija 64 : 73 Lions
Vizura 78 : 74 Borac
Sloga 83 : 75 Radnički Invest Inž.