14.12.2008 wienerliga.org

WOL: Ribnica - Borac 3:0

Ove sezone ne može bez drame u mečevima Ribnice i Borca. I u prvom delu sezone Kraljevčani su slavili u Pančevu posle tri seta, ali je i tada bilo baš tesno po setovima. Slično se dogodilo i večeras u kraljevačkoj Hali sportova. Istina, za to što je Borac ozbiljno pretio Ribnici, krivci su isključivo odbojkaši domaćeg tima.
U sva tri seta imali su više nego ubedljivo vođstvo, ali su u sva tri „znali i umeli” da završnice učine dramatičnim. Mora se priznati da su ovog puta imali i dosta sreće i da ukupnih 6:0 u odmeravanju snaga sa Borcem, baš i nisu realni.
U prvom setu, Ribnica je na tehničkim tajm-autima vodila 8:5 i 16:11, a kada je semafor pokazivao 22:15 za Kraljevčane, činilo se da nema neizvesnosti. Ipak, serija grešaka domaćih igrača, omogućila je Borcu da se vrati u život. Ribnica je povela 24:21, ali je tek treću set loptu iskoristila za vođstvo u meču.
U drugom periodu slična priča, a bilo je 16:11 na drugom tehničkom tajm-autu. Za tili čas, na semaforu je stajalo 19:18, bilo je i 20:19, a onda je svaku nedoumicu razrešio ubedljivo najbolji akter utakmice, Vladan Đorđević.
Domaći su se poigrali nervima svojih navijača i u trećem setu. Borac je poveo 8:6, Ribnica izjednačila na 11:11 i onda povela 20:14. Umesto da meč rutinski privedu kraju, usledila je drama. Na servise Dangubića i Tomića, Borac se potpuno vratio u igru, stigao i do svoje prve set lopte, a kada nisu iskoristili ni četvrtu, usledila je kazna. Svoju četvrtu meč loptu domaći su realizovali. Susret je zaključio lepim potezom kapiten Ribnice Mirko Radevića, za konačnih 31:29.
U redovima Ribnice briljirao je Vladan Đorđević i upravo zahvaljujući njemu, Kraljevčani mogu da se raduju maksimalnoj pobedi. Vredi istaći da i pored skromne posete pravi štimung i ambijent ovoj utakmici dali su najverniji navijači Ribnice, popularni „kasapi”, koji su sve vreme bili sedmi igrač kraljevačkog sastava.

Dragan Kobiljski, prvi trener Borca čestitao je Ribnici na zasluženoj pobedi:
– Bili su bolji od nas, znali da kazne svaku nesmotrenost i jedino što žalim je da ovaj meč nismo produžili za set, ili dva, jer smo imali priliku u trećem setu, no domaćin se nije dao. Ostaje nam da radimo i čekamo pobedu u nekoj narednoj utakmici – rekao je po završetku meča Dragan Kobiljski, trener Borca.
Vladan Đorđević, najbolji akter meča, rekao je da je njegova ekipa očekivala tešku utakmicu, ali i maksimalnu pobedu:
– Zadovoljan sam trijumfom, ali nisam zadovoljan padovima u igri, koje smo imali u sva tri seta. Tako nešto ne bi smelo da nam se dešava u narednim utakmicama, jer će rivali biti još teži i ozbiljniji i onda ćemo teško doći do važnih bodova.

Ribnica – Borac Petrohemija 3:0 (25:23, 25:21, 31:29)

Hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 500. Sudije: Goran Gradinski i Vladimir Cvetković (oba iz Beograda). Trajanje meča: 78 minuta.
Ribnica: Đorđević 19, Mijalković 6, Kovačević 7, Bićanin 1, Mrdak 14, Radević 14, Jović (libero), Batez 1, Radivojević. Nisu igrali: Lazarević, Milovanović, Borovnjak. Trener: Boško Mačužić.
Borac Petrohemija: Knežević 2, Simijonović 2, Dangubić 11, Tomić 12, Spasojević 8, Poznić 15, Kovačević (libero), Farkaš, Milošević, Janjušević, Krljić 2. Nije igrao: Stevović. Trener: Dragan Kobiljski.