Kosanica preslišala Topličanin u kupu sa 3:0

KURŠUMLIJA- Fudbaleri Kosanice lako su danas na svom terenu savladali Topličanin iz Prokuplja sa 3:0 (2:0) i plasirali se u finale Kupa FSO Prokuplje, gde ih čeka Jastrebac iz Blaca. Strelci su bili Paunović dva i Cvetković a utakmicu je pratilo oko 200 gledalaca.

IMG_0459

Oslabljeni Topličanin nije danas mogao da parira raspoloženim fudbalerima Kosanice, pa je od početka bilo jasno ko će biti pobednik. U prvom poluvremenu Prokupčani nisu imali ni jednu ozbiljniju šansu, dok je Kosanica preko Paunovića u 2. i 24. minutu povela sa 2:0. U drugom poluvremenu gosti su se malo otvorili i pokušali da učine nešto više ali osim dve polušanske koje je lako rešio golman Paunović, nisu uradili ništa više. Kosanica je rešila utakmicu u 59. minutu najlepšom akcijom i golom na utakmici. U akciji koja je išla po levoj strani terena, posle nekoliko preciznih duplih pasova, lopta je ubačena na peterac gde je na nju naleteo Cvetković i smestio je u mrežu. Vredi napomenuti i dva slobodna udarca, koja je izveo Pećaranin ali je golman Topličanina dobro reagovao. Sudija Savić pokazao je pet žutih kartona, dva domaćim i tri gostujućim igračima.-Zadovoljan sam današnjom utakmicom jer su fudbaleri odigrali baš kako smo se dogovorili, što je dovelo do sigurne pobede. Sledeću utakmicu kupa igramo takođe kod kuće sa Jastrepcem iz Blaca i očekujem da ćemo i na toj utakmici igrati kao danas, što će nas dovesti do pobede i nastavka takmičennja u kupu-rekao je Topličkim vestima Predrag Jovanović, trener Kosanice.