KOL: Rajac - OFK Jabučje 1:1

Kadina luka simpatično mestašce nadomak Ljiga, bila je domaćin duela dve ekipe sa različitim ambicijama, domaćina sa imperativom pobede i hvatanju priključka sa ekipama u sredini tabele i gostiju iz Jabučja, koji su hteli pobedom da isprave kiks iz prošlog kola i približe se vodećem dvojcu. Idealno vreme i dobar teren, nateralo je obe ekipe da daju sve od sebe, a fudbaleri Rajca početak meča shvatili su ozbiljnije i već od starta počeli da prete golmanu Nenadoviću. Trud im se isplatio i u 25. minutu dolaze do vodećeg gola. Grešku požrtvovanog Vukovića i poklon loptu realizuje najbolji igrać domaćih, iskusni Vulić i glavom iako najniži na terenu, šalje u gol i posle 450. minuta neprimljenog pogotka vara golmana i odbranu Jabučja. Šok gol razdrmao je goste, koji kreću agresivnije ka golu domaćih, a od 30. minuta rezultat je bio poravnat. Idealan centaršut Radovančevića i grešku golmana domaće ekipe, snalažljivi Marković pretvara u gol. Od tog trenutka kvalitet i fizička spremnost fudbalera Jabučja dolazi do izražaja ali realizacija nija bila na nivou. Stalni napadi i osmišljene akcije, bili su bez efekta. Šanse kapitena Čumića, Bakovića, Neškovića, Markovića otišle su u nepovrat. Domaćin iako orijentisan na čuvanje svog gola, pretio je iz kontri, a jednu takvu zamalo nije realizovao u samom finišu meča, kada ja ponovo Vulić glavom šutirao i pogodio prečku.
Na kraju remi, koji nije zadovoljio apetite obe ekipe Rajac - OFK Jabučje 1:1. Iako su fudbaleri Jabučja igrali za nijansu bolje nego prethodnog vikenda, opet su remizirali i izgubili dragocene bodove. Da li je kalkulisanje trenera Jovanovića i odmaranje nekolicine standardnih prvotimaca, uticalo na rezultat ovog meča videće se već za vikend, kada se igra poslednje kolo ovog dela sezone Kolubarskog okruga, spektakl i komšijki derbi u subotu od 14h protiv lidera, Zadrugara iz Lajkovca. Ocekuju se pune tribine, simpatizeri domaćih obećavaju frenetičnu podršku, a igrači Jabučja žele da ovaj deo šampionata okončaju pobedom nad najljućim rivalom i tako još više zakomplikuju borbu za ulazak u Zonski rang takmičenja.

OFK Jabučje: Nenadović, Jorgić (Bojičić), Janković (Baković), Vuković, Radovančević, Todorović, Čumić, Jelenić, Marković, Nešković, Adamović.