01.02.2014 Administrator

Treći remi ali uz golove, Vojvodina – Tiraspol 1:1

Fudbaleri novosadske Vojvodine zabeležili su i treći remi na pripremama u Turskoj. Za razliku od prethodne dve utakmice koje su završene bez golova danas smo videli po jedan pogodak sa obe strane.Drugoplasirani tim moldavskog prvenstva pokazao se kao ozbiljan rival Novosađanima. Moldavci su tokom prvog poluvremena bili konkretniji i stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Jovanića. Najbliži vođstvu su bili sredinom prvog dela utakmice kada nisu iskoristili kiks mladog Babića koji je krarko vratio loptu svom golmanu. Napadač moldavske ekipe dokopao se lopte koja je bila između štopera Vojvodine i golmana Jovanića, krenuo ka praznoj mreži ali ga je čuvar mreže „crveno-belih“ sustigao i usmerio van gola. Moldavac je ipak nekako šutirao iskosa sa desne strane ali je loptu iz praznog gola Babić izbacio u polje. Tokom prvih 45 minuta bilo je još nekoliko opasnih pokušaja igrača Tiraspola ali uglavnom udarcima sa distance i ubačenih lopti iz kornera. Dva puta je lopta posle snažnih šuteva Moldavaca prohujala tik pored stative Jovanićevog gola, a jednom je golman Vojvodine izvadio loptu iz samog donjeg desnog ugla. Novosađani su imali tri prilke da zatresu mrežu Tiraspola i to dva puta preko Milinković-Savića i Poletanovića. Milinković-Savić je oba puta dobro odapeo sa 16 metara ali je prvi put bio za malo neprecizan, a drugi put je golman Tiraspola bio uspešniji. Marko Poletanović je krajem prvog poluvremena oprobao svoj šut sa 25 metara ali je lopta za neki centimetar preletela prečku.

Drugo poluvreme je trener Babić već po običaju počeo sa kompletnom drugom postavom izuzimajući Đurića koji je na terenu ostao do 75. minuta.U 48. minutu dobru priliku imao je Jovan Stojanović. Stojan Vranješ se izborio za loptu na sredini terena, odbio nekoliko nasrtaja protivničkih igrača i odlično uposli na levoj strani Stojanovića. Mladi napadač je „biciklom“ prevario svog čuvara, šutirao ali je loptu požrtvovanim padom izblokirao jedan odbrambeni igrač Tiraspola.Moldavci do prednosti dolaze u 70. minutu. Golu je prethodila greška veznog reda Vojvodine koji je izgubio loptu na sredini terena. Usledio je odličan pas za gorostasnog Novikova iza leđa odbrane „crveno-belih“. Napadač Tiraspola se dobro snašao u duelu sa Đurićem i Rockovim i prosto ugurao loptu u gol.Tek nakon toga igrači Vojvodine počeli su da igraju nešto agresivnije i po gol opasnije. Veliku šansu za izjednačenje propustio je Stojanović nakon dobro ubačene lopte iz kornera Janka Tumbasevića. Stojanović je bio najviši u buketu igrača, šutirao glavom ali umesto mreže pogodio stativu.Beležimo nakon toga i snažan udarac Popare sa dvadesetak metara no lopta je za malo promašila svoj cilj. Četiri minuta pre kraja utakmice Vojvodina ipak dolazi do zasluženog izjednačenja. Izveden je korner sa leve strane, loptu su Moldavci izbili van svog kaznenog prostora, a na nju je natrčao Spremo i uputio pravu bombu sa 30 metara. Lopta je pogodila nekog u gužvi i odbila se na nogu Milku Novakoviću koji je sa desetak metara sproveo iza leđa golmana Livsita.U ekipi Vojvodine u drugom poluvremenu debitovao je i mladi Marko Živković.Po svemu prikazanom vidi se da se radi o školovanom i tehnički obučenom igraču koji će sigurno doneti novi kvalitet u igri „crveno-belih“.

VOJVODINA - TIRASPOL 1:1. Belek, Fudbalski centar „SB Sport“. Geledalaca:50. Sudija: Bićikći (Turska). Strelci: Novikov (70. min) za Tiraspol, a Novaković (86. min) za Vojvodinu. Žuti karton: Popara (Vojvodina).

Vojvodina: Jovanić (Rockov), Nikolić (Živković), Nastić (Popara), Đurić (Pankov), Babić (Novaković), Radoja (Ivanić), Poletanović (Tumbasević), Milinković-Savić (Vranješ), Alivodić (Spremo), Veselinović (Ilić), Gaćinović (Stojanović)

Tiraspol: Georgiev, Novikov, Baroso, Zaričnijuk, Petkov, Mola, Hausi, Karnejčev, Japaridze, Pisla, Bulat

Igrali si još: Livsit, Ovesanicov, Šapoval, Rebenja, Vidović, Boestean, Grosu, Hačeturov i Arnautu.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac