11.10.2008 fkkikinda.com

Mnogo smo... Zreli!

Fudbaleri Kikinde pobedili su Backu, dosadašnjeg lidera na tabeli, rezultatom 2:0. Golove za Kikindu postigli su Trifunac i Malinovic fanstaticnim šutevima. Ovom pobedom Kikinde, Backa nije više nepobediva ekipa, a takode više nije ni lider na tabeli.

Prvo poluvreme je bilo zaista loše, ali nije se ni moglo nešto puno uraditi, jer se videlo da su gosti došli da sacuvaju svoj gol i da probaju da urade nešto više iz kontra napada. Celo povreme je prošlo bez pravih šansi, cak ih u vecem delu utakmice nije ni bilo. Igra je bila na sredini terena ili se pokušavalo uraditi nešto više dugim loptama, koje nikuda nisu vodile.

Ali, u drugom poluvremenu šou Kikindana. U igru su odmah ušli Raša Ilic i Ivan Kneževic. Pocela je bolja igra Kikinde. Sabila je svog protivnika u šesnaesterac. Napadala je i pretila protivnickom golu sa svih strana. U 53. minutu loptu je na dvadesetpet metara primio kapiten ekipa Saša Trifunac. Majstor Trifke namešta se za udarac, nakon cega je uputio fantastican šut i proektilom zakucao loptu u mrežu pritvnika. Veliko slavnje igraca Kikinde, gosti su bili u neverici. Nije to bilo sve, po prvi put da je posle gola Kikinde skocilo više od 300 navijaca , koji su potom gromoglasnim aplauzom pozdravili svoje igrace. Do sada je na stadion dolazilo više gledalaca koje nije zanimalo kako ce igrati Kikinda, cak je na nekim utakmicama više ljudi skakalo kada Kikinda primi gol, a ne kada ga da, što je bilo zaista tužno, stim da je uvek bilo od 300-400 ljudi na tribinama. Medutim, ta slika se sada promenila. Ceo grad je stao uz svoj klub. Na stadionu je nastao haos posle vodstva Kikinde. Nakon gola svaki dobar potez navijaci su pozdravljali apauzom. Vodili su svoj tim i davali mu krila da dode do velike pobede.

Do kraja utakmice smo i dalje pretili. Gosti nisu stvorili nijednu šansu. Stali su na svoju polovinu, imali neke polukontre, ali je sve to propadalo na našoj polovini, gde je bio odbrambeni zid Kneževic-Culibrk-Dedic-Bošnjak. Igrali smo odlicno, stvarali šanse, ali smo u finišu bili malo dekoncentrisani. Cekala se overa rezultata sve do 84. minuta, kada je loptu uzeo Dr. Mirko Malinovic, prošetao se malo pored odbrambenih igraca Backe. Izlomio ih je koji put, namestio se na dvadestek metara i šutnuo proektil koji se ne skida. Pogodio je samo raklje i doneo 2:0 svom timu. Ovacije i ludnica na tribinama. Iako je danas bio Dan Ludaja u Kikindi, to nije sprecilo da dode preko 300 navijaca Kikinde na Gradski stadion, koji su pomogli majstorima na terenu da dodu do velike pobede. Do kraja utakmice bilo je još nekih prilika Kikinde, ali nisu uspele da se iskoriste. Svima je u glavi bilo to da su ostvarili veliku pobedu i da su zadovoljili sve pristalice fudbala u Kikindi. Navijaci su na nogama odpratili kraj meca. Sudija je u 94. minutu odsvirao kraj. Igraci Kikinde su prišli zapadnoj tribini i pozdravili navijace, samim tim im se zahvalili na velikoj podršci, koji su gromoglasnim aplauzom odpozdravili današnje velikane kikindskog fudbala. Iako su u prvom poluvremenu odigrali loše, ali zaslugom protivnika koji se odlucio da sacuva svoj gol, skupili su snagu u drugom poluvremenu i zgazili do sada nepobedivu ekipu Backe. Odigrali su zrelo, lagano, kao pravi profesionalci. Igrali su srcem i pokazali da žele samo Prvu Telekom ligu i ništa više. Ne može se izdvojiti nijedan pojedinac, jer je svaki odigrao borbeno, bez greški, srcem i pre svega glavom. Ovde nije kraj. Želimo još bolje igre, još bolje rezultate... Želimo svi da sledece godine da nas u Prvoj ligi oslovljavaju kao veliki i jak klub, a ne kao prošlogodišnjieg Treceligaša! Bravo momci!!!

Tekstilac Ites 2 : 1 Sloven
Sloga (T) 4 : 3 Palić
Radnički (NP) 4 : 0 Spartak (D)
Kikinda 2 : 0 Bačka (BP)
Radnički (Š) 2 : 0 Big Bul
Proleter (NS) 4 : 1 Metalac AV
Senta 1 : 0 Mladost (BJ)
Vršac 0 : 0 Radnički (S)