Vrbas Vital - Mladost TSK 21:27

Rukometaši Vrbas Vitala pretrpeli su poraz od Mladosti TSK iz Bačkog Jarka sa 21:27. Meč je odigran u okviru 1. kola Prve lige Srbije, na parketu Velike dvorane Centra za fizičku kulturu „Drago Jovović“ u Vrbasu. Ljubitelji rukometa mogli su u subotu veče da vide dva dijametralno suprotna poluvremena kada je igra Vrbas Vitala u pitanju. U prvom, momci Vladimira Vojvodića su kontrolisali i igru i rezultat, tako da su u dva navrata gosti morali da jure zaostatak od četiri gola, dok je u nastavku došlo do neobjašnjivog pada koncentracije koji je znalački iskoristio iskusni tim iz Bačkog Jarka i na kraju zabeležio ubedljivu pobedu na startu prvenstva. Vrbašani su meč počeli u sastavu: Vlaisavljević na golu, bekovski trio Lučić, Vraneš i Bošković, na krilnim pozicijama Delibašić i Vlahović, i na crti Mažić. Raspoloženi „vitalovci“ nisu dozvoljavali protivniku, u prvih 30 minuta, da im ozbiljnije ugroze prednost koji su stekli na samom startu meča. Povratnik u tim Vrbasa, golman Vlaisavljević, bio je znatno sigurniji od svog kolege iz suparničkog tabora, što je dovelo do toga da domaći navijači budu izuzetno zadovoljni rezultatom. U tim trenucima, i napadačka formacija domaćeg tima je funkcionisala na najvišem nivou i činilo se da će, serija poraza iz prošle, superligaške sezone, već na startu prvoligaške, biti prekinuta. Rukometaši Mladosti uspeli su, u samom finišu prvog poluvremena, da prepolove prednost protivnika i na pauzu odu sa dostižnih 12:10...

„Veliki odmor“ je, definitivno, više prijao igračima iz Bačkog Jarka koji su konsolidovali redove i drugo poluvreme odigrali znatno angažovanije. U prilog im je išao i, već pomenuti, pad koncentracije igrača Vrbasa, tako da je, iz minuta u minut, bilo jasno da će domaći, veoma teško, uspeti da ostvare povoljan rezultat. Četa Đurađa Trbojevića je uspela da, polovinom drugog poluvremena, po prvi put stekne rezultatsko preimutstvo, koje nisu ispuštali do kraja susreta. U ključnim trenucima meča, kada je vrbaška mlađarija možda i mogla da sustigne prednost ekipe Mladosti, došlo je do izražaja iskustvo gostujućeg tima, jer su u periodima sa igračem manje uspevali da sačuvaju svoju mrežu a da, istovremenu, u napadu budu efikasni. Na kraju, možda i previše ubedljivih, ali sasvim zasluženih 21:27. Najviše golova u pobedničkom timu, ukupno osam, postigao je Radojčić. Efikasan je bio i Grujičić, koji mrežu golmana Vrbasa pogodio sedam puta. U ekipi Vrbas Vitala osam igrača se upisalo u listu strelaca. Po četiri gola su postigli Vraneš i Delibašić, Bošković i Mažić su bili precizni po tri puta. Jovović, Lučić i Vlahović su dali po dva pogotka, dok je strlac jednog gola bio Milović. Naredni rival "vitalovcima" biće ekipa Vranja.

Vrbas. Velika dvorana Centra za fizičku kulturu “Drago Jovović”. Gledalaca: 150.
Sudije: Miskin i Adamović. Isključenja: Vrbas 10 minuta, Mladost 18 minuta.
Sedmerci: Vrbas 1-3, Mladost 2-3.
Vrbas Vital: Bošković 3, Bulatović, Maleganov, Jovović 2, Delibašić 4, Mažić 3, Lučić 2, Vlaisavljević, Tadić, Milović 1, Vlahović 2, Krivokapić, Vraneš 4 (2), Radulović.
Mladost TSK: Mandić, Vrućinić 5, Okuka, Radović 2, Kosanović, Ković 1, Ćetković 2, Bjeljac, Bakmaz 2 (1), Sinadinović, Starovlah, Grujičić 7, Radojčić 8, Savanović.