JSL: Voždovac - Sloboda Point 0:2
Velika pobeda ranjene i desetkovane Slobode, Voždovac - Sloboda 0:2 (0:1). Heroj, dana bio je Dejan Ranković. Branio je sve, spasavao viđene pogotke, i ulio samopouzdanje ranjenom i desetkovanom lavu u crveno crnom.

Prinudni sastav, bez glavnih igrača, Vasilića, Žeravice i Kneževića, imao je dosta problema u prvom delu, ali kako je vreme odmicalo, izgledao je sve bolje i bolje.  U devetom minutu, Sloboda je povela. Pejović iz drugog pokušaja, sjajno šutira sa oko 20 metara i pogađa ugao Voždovačkih zmajeva. 0:1

Samo dva minuta kasnije, strelac a danas i kapiten Pejović, morao je ponovo da zauzme, za njega problematično, mesto levog beka. Povredio se Gojković, a u igru ušao Jovanović. Od tog trenutka Voždovac je igrao, stvarao šanse, a Šnicla je činio čuda. Na ruku domaćima je išla i zaleđena sintetička podloga, koja je više ličila na klizalište nego na fudbalski teren. Činilo se da je večnost prošla do kraja poluvremena. Iz retkih izleta Slobode na protivničku polovinu, stvorila se prilika za Babića, koji je solidno šutirao sa 18 metara, a za malo je pred kraj prvog dela zakasnio i Okuno.

Nastavili su domaći da napadaju i drugom delu. Ali odbrana, po prvi put sa mladim Cvetkovićem od početka, bila je sve sigurnija i sigurnija. Sloboda je imala više prostora za kontre, a iz jedne takve, danas sjajni Tiago, postavio je konačan rezultat. Glavom je loptu prosledio Dario Purić, a Brazilac je na najbolji mogući način rešio situaciju ’’oči u oči ’’ sa Perićem i doneo neopisivu radost za pedesetak promrzlih Slobodaša! Igrao se 73. minut.

Do kraja, nije bilo panike, a na krov Tržnog centra istrčali su i Dino Dolmagić (umesto Babića) i Vladimir Krstić (Lazar Jovanović).

Utakmicu je sudio Slobodašima dobro poznati Mihajlović iz Vranja. Svirucao je domaćinski do 0:2, a onda je i on digao ruke. A na prelepom i neobičnom Voždovačkom stadionu mrzlo se oko 300 gledalaca. Preko 50 je izašlo sa osmehom na licu.

Velika pobeda! Pogotovu u sezoni sa mnogo nerešenih utakmica, i u sezoni gde svako pobeđuje svakoga. Požar je lokalizovan i prigušen. Lakše ćemo spavati i lepše sanjati preko zime.

Jagodina 1 : 0 Radnički 1923
Napredak 0 : 0 Javor Matis
Crvena zvezda 2 : 1 Vojvodina
Donji Srem 1 : 1 OFK Beograd
Voždovac 0 : 2 Sloboda Point
Spartak 0 : 0 Rad
Čukarički 0 : 1 Partizan
Novi Pazar 1 : 0 Radnički (N)