Šumadijski derbi pripao Ribnici

Posle dosta čekanja Ribnica je ostvarila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobedu pred svojim navijačima. Za to je bio potreban šumadijski derbi i stari dobri rival iz grada na Lepenici, Radnički. Uprkos činjenici da su bi li i u rezultatskoj i u igračkoj krizi „musketari“ su odigrali vrhunsku utakmicu. U prva dva seta gost nije ni postojao na terenu, kapiten Kraljevčana Predrag Bićanin razigrao je svoje saigrače a u tom delu igre posebno se istakao Vladimir Usiljanin koji je bio neuhvatljiv za protivnički blok. Ribnica je u prvom setu od rezultata 14: 12 brzo stigla do četiri poena prednosti i tu prednost čuvala do kraja seta a isti scenario smo gledali i u drugom setu. U trećem periodu igre trener gostiju Dejan Matić promenio je postavu utoliko što je šansu pružio Aleksandru Blagojeviću a juniorski reprezentativac uzvratio jako dobrom igrom. Radnički je sve vreme bio u vođstvu, ali je Ribnica uhvatila priključak pri rezultatu 20: 21 Kraljevčani su imali i kontru koju nije iskoristio Usiljanin. Onda je na servis došao Milan Ilić i njegov tim je smanjio rezultat. Posumnjalo je oko 400 gledalaca u kraljevačkoj „kutiji šibica“ da će se ponoviti scenario iz utakmica sa Spartakom iz Ljiga kad je Ribnica prokockala vođstvo od 2: 0 ali da tako ne bude potrudili su se više nego razigrani i pobede željni momci na terenu. U četvrtom setu su Kragujevčane prosto počistili sa terena. Jeste da su iskoristili tek petu meč loptu, ali to govori i koliku su prednost prethodno imali.

Ribnica – Radnički 3: 1 (25: 20, 25: 20, 21: 25, 25: 18)

Hala sportova u Kraljevu Gledalaca: 400. Sudije: Svetlana Zotović i Igor Miljković.

RIBNICA: Marinković 12, Usiljanin 17, Bojović 12, Radović 14, Bićanin 3, Radević 12, Kiković (libero), Seizović, Veljović, Močić (libero), Okošanović, Milovanović. Trener: Boško Mačužić.

RADNIČKI: Ćirović 10, Jovanović 1, Vulović 11, Stevanović 8, U. Ilić 19, Maksimović 3, Pantelić (libero), Protić, Perović 1, M. Ilić, Blagojević 5, Premović. Trener: Dejan Matić.

Ribnica 3 : 1 Jedinstvo
Crvena Zvezda 3 : 2 Vojvodina NS seme
Spartak (S) 1 : 3 Partizan Vizura
Mladi radnik 0 : 3 Spartak (LJ)
Đerdap 3 : 0 Radnički