Sudijska nadoknada kobna po Smederevo

Kako su prošlog vikenda ostali bez pobede na svom terenu, fudbaleri Smedereva tako su doživeli i prvi poraz u Prvoj ligi Srbije (PLS). U prošlom kolu Smederevci su vodili protiv Kolubare do poslednjih trenutaka meča, ali su onda primili gol i ostali su bez pobede, a još crnja sudbina zadesila ih je u Požarevcu u 5. kolu PLS. U poslednjem minutu meča lokalnog derbija protiv Mladog radnika, Smederevci su primili gol i izgubili 2:1, što je prvi poraz doskorašnjeg superligaša u dosadašnjih 5. kola PLS.
Počelo je žustro u Požarevcu. Posle početne inicijative domaćina, Smederevci su pripretili u 9. minutu preko bivšeg igrača Mladog radnika, Vojislava Bojatovića, koji je predriblao dvojicu igrača domaće ekipe, snažno šutirao, ali je pogodio stativu. U 26. minutu, Smederevci su poveli. Neko iz odbrane Mladog radnika igrao je rukom u kaznenom prostoru, sudija je svirao penal, a Nenad Mladenović je bio precizan. Desetak minuta kasnije izjednačenje. Miletić je sjajno izveo slobodan udarac i pogodio "paučinu".
 U drugom poluvremenu obe ekipe su u razmaku od 15 minuta ostale sa po igračem manje na terenu, a u sudijskoj nadoknadi Radisavljević je doneo veliku radost pristalicama Mladog radnika, kojih je na tribinama u Požaevcu bilo oko 2000.

Hajduk 0 : 1 Metalac
Kolubara 1 : 3 Voždovac
Mladi radnik 2 : 1 Smederevo
Mladost (A) 1 : 0 Spartak Z.V.
Sevojno 2 : 2 BSK Borča
Bežanija 0 : 0 ČSK Pivara
Mladost (L) 1 : 0 Novi Sad
Srem 1 : 0 Indjija