Hajduk (B) - Smederevo 1:3

Fudbaleri Smedereva su na svom prvom gostovanju ove sezone ostvarili još jednu pobedu, kada su u nedelju na Lionu savladali Hajduk rezultatom 3:1. Meč je bio jako dinamičan i napet, ali je već od samog starta utakmice kvalitet gostiju bio očigledan. U petom minutu igre Mladenović upošljava Bojatovića koji se ubacuje po levoj strani i upućuje oštar centaršut na drugu stativu, a Stojanović ne propušta priliku i šalje loptu u nebranjeni deo mreže. Nakon ovog pogotka domaći neuspešno pokušavaju da preuzmu inicijativu, a Smederevo je dobrom kontrolom sredine terena lako dolazilo u pozicije za šut. U 40. minutu nakon oduzete lopte na sredini, Dobrašinović ulazi u šesnaesterac i iako mu se na drugoj strani priključivao Mladenović, on se odlučuje za udarac, a golman Kojić odbija loptu u korner. Dobrašinović je opet u glavnoj ulozi. Ubacuje loptu iz kornera, a njegov centaršut je izblokiran, lopta opet dolazi do njega, ali ovog puta on odlično pogađa usamljenog Komadinu koji nije imao problema da sa nekoliko metara glavom pošalje loptu u mrežu.
Domaći počinju drugo poluvreme mnogo agresivnije što u 58. minutu donosi rezultat. Nakon greške smederevske odbrane Mojović šutira sa ivice šesnaesterca, Ranković kratko odbija loptu, a Stefanović lako pogađa prazan gol gostiju. Samo par minuta kasnije Vasić daje odličan pas Mladenoviću koji ulazi u šesnaesterac i biva oboren. Sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku, a Mladenović ne uspeva da iskoristi najstrožu kaznu. U ovom periodu igre Smederevci su uspeli da naprave još nekoliko povoljnih prilika kada je Bojatović za malo bio sporiji od golmana Kojića u 78. minutu ili kada je zbog navodnog ofsajda poništen go Dobrašinovića u 85. minutu. U 87. minutu nakon dobre kombinacije Atanackovića i Ćuluma u dobroj poziciji se našao Živković koji je prevario čitavu odbranu Hajduka, prošao i golmana, ali je uspeo da pogodi samo stativu. Lopta se odbila duž gol linije, a Atanacković koji je odlično ispratio čitavu akciju nije imao problema da zatrese mrežu domaćina i po treći put. Da i sam finiš bude uzbudljiv pobrinuo se Dobrašinović koji je iznenadio sve prisutne, a umalo i golmana Kojića kada je u produžetku direktnim udarcem iz kornera umalo postigao gol. Nakon tri odigrana kola i tri zaslužene pobede Smederevo trenutno deli prvo mesto sa ekipom Sevojna koja takođe ima stoprocentni učinak. U sledećem kolu koje je na programu 7. septembra u 16:30 Smederevci će na svom terenu igrati protiv Kolubare.

Voždovac 1 : 1 Metalac
Hajduk 1 : 3 Smederevo
Kolubara 1 : 1 Spartak Z.V.
Mladi radnik 0 : 0 BSK Borča
Mladost (A) 1 : 1 ČSK Pivara
Sevojno 2 : 1 Novi Sad
Bežanija 1 : 2 Indjija
Mladost (L) 2 : 0 Dinamo