25.08.2008 A.Daišević

Prijateljska fudbalska utakmica povodom 80. rodjendana FK Borac Adrani

U predivnom ambijentu revijalnom utakmicom veterana Borca iz Adrana i beogradske Crvene zvezde međuopštinski ligaš iz pomoravskog sela kod Kraljeva počeo je sa obeležavanjem velikog jubileja 80 godina postojanja i rada. Istovremeno, bila je ovo lepa prilika da se na jednom mestu, posle mnogo godina okupe generacije igrača koji su nosili dres Borca i da se evociraju uspomene na slavne dane ovog kluba. Beogradski “crveno-beli” su još jednom pokazali da su veliki, izašli su u susret malom klubu i učinili proslavu dostojnom  klubova od imena. Zbog tropske vrućine i naravno računajući na godine veterana utakmica se igrala dva puta 25 minuta,a obeležio je centarfor Slaviša Čula sa tri efektna gola. Publika je bila u prilici da vidi i bivšeg kapitena čuvene čileanske generacije Slavoljuba Jankovića koji je u ovom meču postigao dva gola, dok su neuhvatljivi Vojimir Sinđić i Dejan Lukić po jednom zatresli mrežu Adranaca. Čast domaćina i ovacije prisutnih navijača dobio je Bošnjević u finišu utakmice. U delegaciji Crvene zvezde bila su i proslavljena imena našeg fudbala Jovan Kule Aćimović, Stevan Ostojić, Vladica Popović, Toma Milićević koji su uz pažnju domaćina najčešće bili pitani za aktuelnu situaciju u klubu, za krizu koja trese najtrofejniji srpski klub i za koji navija milionska armija navijača. Najzanimljivije je bilo treće poluvreme u mesnom Domu kulture uz prigodan kulturno-umetnički program i zvuke harmonike Novice Negovanovića koji baš živi u Adranima.

Igralište: Borca u Adranima  Gledalaca: 1000  Sudija: Svetislav Marušić (Kraljevo)     Rezultat: Borac (veterani) – C. zvezda (veterani) 1:7 (0:4) Strelci: Bošnjević u 45. minutu za Borac, a Čula u 5., 10., 24., Janković u 15. i 39. , Sinđić u 14. i Lukić u 33. minutu za C. zvezdu
Borac: Dukić, Živković, Stepović, Majstorović, Radović, B. Erčević, Stefanović, Trišović, Domanović, Rovinjac, G. Erčević  Igrali su još: Jovanović, Radičević, Vukomanović, Jovanović, Gočobija, Jablanović, Simović, Bošnjević
C. zvezda: Marić, Bosanac, Jovin, Lešnjak, Nikolić, Stevović, Đurić, Sinđić, Čula, Čikić, Lukić  Igrali su još: Sretenović, Žikić, Bakić, Manojlović, Janković