Kragujevački fudbalski vikend

Vodojaža - Šumadija 1903 0:1. Strelac: 0: 1 Živić u 71. minutu. Igralište: Vodojaže - Gledalaca: 100. Sudija: Đorđe  Stevanović (Kragujevac) 7. Žuti  karton: M. Petrović (Šumadija  1903). Igrač  utakmice: Milovanović (Šumadija  1903).

VODOJAŽA: Ilić 7, Ignjatović 6, 5, Đokić 7, Veselinović 6, S. Petrović 6, 5, Nešković 6, 5, N. Petrović 7, Stević 6, Savić 6  (Milivojević 6), Jevremović 6 (D. Despotović -), M. Despotović 6, 5.

ŠUMADIJA  1903: Milovanović 8, Beloica 7, Bubanja 7(Rašković -), Nikolić 7, 5, M. Petrović 7, M. Milosavljević 7, Živić 7, D. Petrović 6 (Blagojević-), Tankosić 7, Dimitrijević 7, S. Milosavljević 6.

Zonaš sa Bubnja u još jednom gradskom derbiju ostvario je još jednu minimalnu pobedu i time zadržao lidersku poziciju. na golu Šumadije 1903 briljirao je golman Milovanović, a gol odluke pao je u 71. minutu nakon centaršuta iskusnog Nikolića i dobrog snalaženja napadača gostiju omalenog Živića, dovoljno za tri boda.

Sloboda (G) - Takovo 0:1. Strelac: 0:1 Strizović u 81. minutu. Stadion: Bubanj  Gledalaca: 20. Sudija: Đorđe  Milojević (Kraljevo ) 7. Žuti  kartoni: Milošević, Jokić, Mitrović, F. Bajović (Sloboda), Solujuić, Martinović, Živković, Miletić, Mikić, Vukomanović (Takovo). Crveni  kartoni: Miletić (Sloboda) 70. minut, Vujačić (Takovo) u 70. minutu. Igrač  utakmice: Vladimir  Strizović (Takovo)

SLOBODA  G. : Milanović 7, Đorđević 6, 5, Miljojković 6, 5, Alempijević 7, Jokić 7, Milojević 6 (Vranić 6), Milošević 6, 5, Slavković 6, 5, Mitrović 6 (Zdravković 6), F. Bajović 6, 5 (Miletić 6).

TAKOVO: Hadžić 7, Mikić 7, Miletić 7, Solujić 6, 5, Milovanović 7, Filipović 6, 5 (Vukomanović 6), Martinović 6, 5 (Nikolić 6), Vujičić 6, 5, Strizović 8, Živković 7, Starčević 6, 5 (Elek 6).

Visokoplasirani gosti iz Gornjeg Milanovca protiv ekipe koja se bori za opstanak, bili su bolji za jedan pogodak. odigrana je još jedna utakmica sa previše nervoze, a odlučio je gol Strizovića devet minuta pre kraja utakmice.,

Slavija - Dragačevo 2:1. Strelci: 1:0 Tomović 15, 1:1 Pejović 26, 2:1 Krstić u 60. minutu. Igralište: Slavije - Gledalaca: 100. Sudija: Nikola  Vujović (Kraljevo) 7. Žuti  kartoni: Stefanović, Tomović, Stoilović, Vukoičić, Mimović, Kovačević (Slavija), Šarčević, Mijatović, Pajović, Maričić (Dragačevo). Crveni  karton: Vuičić trener Dragačeva u 73. minutu. Igrač  utakmice: Danijel Krstić (Slavija).

SLAVIJA: Petrović 7, Stoilović 7, Mimović 6, 5, Stefanović 7, Tomović 7, 5, J. Đorđević 7, Vukoičić 7 (Marković 6, 5), Dakić 6 (Krstić 7, 5), U. Đorđević 7 (Radulović-), Matejić 7, Kovačević 6, 5

DRAGAČEVO: Janković 7, Ristović 6, Vukašinović 6, Mijatović 6, 5, Petrović 6, Karadžić 6 (Paunović 6), Glavonjić 6, 5 (Vuletić 6), Pejović 7, Šarčević 6, 5 (Đerić 6), Maričić 7, Pajović 7.

Veoma  bitne bodove osvojila je Slavija protiv ekipe koja se bori za opstanak. Prikazana je previše nervozna igra, u kojoj su obilovale opomene, tako da su i golovi bili u drugom planu. Pobednik je odlučen tek ulaskom Krstića , koji je za osam minuta uspeo da postigne odlučujući pogodak, i svoj tim dovede u mirne vode.

Šumadinac Brzan - Karadjordje Topola 4:0. Strelci: 1:0 Đurić 16, 2:0 Đurić 20, 3:0 Petković 37, 4:0 Petković u 88. minutu. Stadion: Šumadinca. Gledalaca: 50. Sudija: Branislav Nikolić (Požarevac) 8. Igrač  utakmice: Petković (Šumadinac Brzan).

ŠUMADINAC B. : B. Stojanović 7, I. Stojanović 7, Milić 7, Gojković 7, 5, Miladinović 7, Petrović 7, Lazarević 7 (Knežević-), Đurić 8, Petković 8, Krstić 7, Pavlović 7 (Živanović-).

KARAĐORĐE T. : Grubač 6, Žujević 6, Jević 6, Petrović 6, Radovanović 6, Srećković 6, 5, S. radovanović 6(Doderović 6), Danilović 6, Milanović 6 (Bukvić 5), N. Radovanović 6, Živković 6.

Topolci su imalu za protivnika ekipu koja je bila zapala u rezultatsku krizu, tako da su se Brzanci maksimalno trudili da na ovoj utakmici pokažu svoju vrednost. gotovo podjadnaki učinak na ovoj utakmici imali su dvostruki strelci Đurić i Petković.