15.09.2013 S,Blagojević

JSL: Napredak - FK Voždovac 1:1

Nepisano pravilo da kad propustiš da realizuješ nekoliko stoprocentnih šansi i ne dotučeš protivnika veceras se u Kruševcu pokazala neosporno tačnom. Napredak je imao inicijativu stvarao šanse poveo na vreme ali je kazna stigla u nadoknadi vremena kada je Đorđević centrirao sa leve strane a u buketu igrača sa 5 do 6 metara Đilas glavom poslao loptu u donji desni ugao golmana Krznariča što je bio jedini šut gostiju u okvir gola do tada.

Sve je moglo biti ipak drugačije da su strelci Napretka bili efikasniji a počelo je tvrdo sa obe strane i gosti i domaći očigledno su dobro skenirali jedni druge pa se na sredini vodio pravi rat izmedju mladih Napretkovih igrača i gostiju predvođenih veceras odličnim bivšim kapitenom crno belih Stefanom Babovićem. Ipak Kruševljani su več u 7 minutu zapretili preko odličnog Bojića koji je ušao poludesno u šesnaesterac gostiju šutirao ali je golman Zmajeva sa Voždovca Perić bio na mestu.Već u 10 minutu posle faula nad Reganom na nekih 25 do 30 metara od gola šutirao je iskusni Koković ali preko gola,

A onda 17 minut i akcija za udžbenike Mirosavljević daje odličan pas Bojiću ovaj petom izbaca Dimitrova samog ispred Perića ali ovaj pogađa stativu i propušta šansu poluvremena.Sve do 40 minuta vodi se rovovska borba na sredini terena ali bez većih šansi a onda Bojić sjajno pronalazi polulevo kapitena Mirosavljevića,ovaj Gavrića na drugoj stativi koji rutinski dovodi Napredak u zasluženo vođstvo sa kojim se odlazi na poluvreme.

A samo što je počelo drugo poluvreme kolosalna šansa za goste Obradović prolazi kroz sredinu Napretkove odbrane izlazi sam ispred Krznarića šutira ali kad mnogi vide već loptu u mreži ona koji santimetar prolazi kraj desne stative golmana Krznarića za duboki uzdah klupe gostiju i grupe njihovih navijača na južnoj tribini Napretkovog stadiona.

Kruševljani potom ponovo preuzimaju igru i u 63 minutu šansa utakmice Udovičić koji samo što je usao u igru daje odličan pas Bojiću ovaj još bolje do kapitena Mirosavljevića koji je sam ispred Perića on šutira ali golman gostiju brani ,odbija loptu koja stiže do Gavrića čiji šut sa gol linije Lalić izbaca u polje.Ponovo u 75 minutu pokušava Udovičić ali lopta ide preko gola da bi Gavrić u 85 minutu propustio novu kolosalnu šansu posle kontre 2 na 2 kapiten Mirosavljevic ga odlično upošljava a ovaj sa desetak metara ne pogađa mrežu bolje reći golman Perić brani,sve ostalo rečeno je na početku teksta u nadoknadi vremena stigla je kazna-

Strelci : 1:0 Gavrić 40. , 1:1 Đilas 90 +1 minut, stadion : "Mladost" Kruševac , gledalaca :4ooo , sudija : Slobodan Veselinović ( Valjevo ) 7 , opomenuti igrači : Regan, Gavrić, Kostić ( Napredak ), Mićić, Đilas, Đorđević ( Voždovac )

Napredak : Krznarić 6 , Cvetković6,5 , Veselinović 7 , Koković 6,5 ( Kostić 6,5 ), Janičić 7 , Frimpong 7 , Gavrić 7 , Regan 7,5 , Mirosavljević 7 , Bojić 7 , Dimitrov 6 ( Udovičić 6,5 )

Voždovac : Perić 7 , Jašić 7 , Đorđević 7 , Lalić 7 , Dragović 7 , Mićić 6 ( Ožegović - ) , Marušić6,5 , Sekulić 6,5 ( Milovanović7 ), Babović7,5 , Đilas 7 , Obradović6,5 ( Lekić- )

Igrač utakmice: Obeng Regan( Napredak)

Rad 1 : 0 Radnički 1923
Sloboda Point 1 : 2 Partizan
OFK Beograd 2 : 1 Radnički (N)
Vojvodina 2 : 1 Novi Pazar
Javor Matis 0 : 2 Čukarički